براساس تحقیقات علمی، یک انسان عادی پس از یک شکست عاطفی جدی، نیازمند ۱۱ هفته زمان جهت بهتر شدن حال روحی‌اش است. البته اگر شما خودتان به تازگی دچار یک شکست عاطفی شده‌اید ممکن است این تحقیقات را زیر سوال ببرید. و فکر کنید، درد و رنج عاطفی‌ای که حس می‌کنید تا پایان عمر همراه شما خواهد بود. درواقع هیچ فردی شکست عاطفی را مانند فرد دیگری تحمل نمی‌کند و هر شکست عاطفی‌ای هم شرایط خودش را دارد و مانند شکست عاطفی شخص دیگری نیست. اما این مسئله بسیار مهم است که بعضی از نشانه‌های عمومی که مشخص ‌کننده آمادگی شما برای ورود دوباره به یک رابطه احساسی هستند، را بشناسید.
اگر فرد آگاهی کامل نسبت به زمانی که واقعا از رابطه عاطفی گذشته‌اش عبور کرده است را نداشته باشد. می‌تواند به خودش و نفر بعدی که با وی وارد یک رابطه عاطفی و احساسی می‌شود ضربه بزند. پس شناخت این علائم مهم هستند.

– شما واقعا از رابطه گذشته‌تان عبور کرده‌اید. با خودتان صادق باشید. آیا هنوز زمانی‌که به شکست‌تان و معشوق سابق‌تان فکر می‌کنید از نظر احساسی به هم می‌ریزید؟ آیا مرتباً به این فکر می‌کنید که چه اشتباهی انجام دادید؟ و یا چگونه می‌توانستید آن رابطه شکست خورده را نجات دهید؟ اگر پاسخ شما مثبت است پس شما هنوز درگیر رابطه قبلی خود هستید. اما اگر به مرحله‌ای رسیده‌اید که موفق شده‌اید بدون ناراحتی، پشیمانی و یا حتی اشک ریختن در رابطه با شکست عاطفی خودتان با دوستان و خانواده صحبت کنید. در آن صورت شاید از این شکست عاطفی واقعا عبور کرده‌اید.

– شما می‌دانید که چه می‌خواهید. شکست‌های عاطفی و از هم پاشیدن روابط به ندرت آسان هستند. اما نکته مثبت این شکست می‌تواند این باشد که به شما درس‌هایی می‌دهد که شما در رابطه عاشقانه به دنبال چه چیز هستید و یا حتی به دنبال چه چیزی نیستید! مثلا شاید بیکار بودن شریک سابق‌تان شما را متوجه این موضوع کرده است که چقدر برایتان مهم است شریک شما هم به اندازه شما کوشا و دارای انگیزه باشد. و یا حتی از شریک سابق‌تان که مغرور بوده، یاد گرفته‌اید که چقدر حس شوخ طبعی در یک رابطه سالم اهمیت دارد. اگر شکست عاطفی شما سبب شده تا با اطمینان بیشتری بدانید که چه چیز از شریک عاطفی بعدی‌تان می‌خواهید این یعنی شما از نظر عاطفی بالغ شده‌اید.

– زمان برای قرار گذاشتن هست. بهتر است صادق باشیم وارد یک رابطه عاطفی شدن از طریق مختلف مسئولیت می‌آورد. زمان و تلاش زیادی لازم است تا فرد دوباره وارد دنیای قرار گذاشتن و آشنایی شود. چه برسد به اینکه واقعا بخواهد کسی را بشناسد و یک رابطه جدی را آغاز کند. به این دلیل است که بسیار مهم است که بررسی کنید که در کجای زندگی خودتان قرار دارید؟ و آیا به طور واقع بینانه وقت برای قرار گذاشتن دارید؟ اگر درگیر کار هستید و یا در تلاش تمام کردن تحصیلات‌تان، اگر قصد مهاجرت دارید یا تعهدات دیگری دارید که در اولویت هستند. بهتر است تا زمانی که وقت بیشتری دارید تا صرف یک رابطه عاطفی جدی کنید؛ صبر کنید.

– اکثر افرادی که شکست عاطفی را تجربه کرده‌اند به شما خواهند گفت که بهترین چیز در خارج شدن از یک رابطه، بازیابی آزادی فردی برای انجام آنچه می‌خواهید؛ است. این آزادی تازه می‌تواند به شما این شانس را بدهد تا بر روی عشق به خود و بهبود خودتان تمرکز کنید. اگر حس می‌کنید که از این زمان استفاده کرده‌اید و خودتان را بهتر کرده‌اید و بهبود بخشیده‌اید، پس قدر زندگی مستقل را بدانید. و اگر هنوز فکر می‌کنید که اگر زندگی‌تان را با شخص فوق‌العاده دیگری قسمت کنید بهتر هم می‌شود. پس منتظر چه هستید؟ به دنبال عشق بروید!
و در نهایت، تنها شما هستید که می‌دانید چه زمانی آمادگی وارد یک رابطه عاطفی جدید شدن را دارید.

راه‌های ارتباط با ما:
پیامک در تلگرام
کانال تلگرام
اینستاگرام
فیس بوک

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com