سازمان حقوق بشر ایران، ۶ خرداد ۱۳۹۶: در اقدامی نادر، سه زندانی که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند صبح روز جمعه و پیش از آغاز ماه رمضان در زندان مرکزی ارومیه اعدام شدند.
بنابه گزارش خبرگزاری هرانا، صبح روز جمعه زندان مرکزی ارومیه شاهد اجرای حکم اعدام سه زندانی بود که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند.
اسامی این سه زندانیان که روز پنج شنبه از بندهای مختلف این زندان به سلول انفرادی منتقل شده بودند، “صلاح الدین شفیع کیا”، “رمضان مختاری” و “عثمان حسنی” اعلام شده است.
این گزارش می‌افزاید، “عثمان حسنی”، متأهل و دارای دو همسر، متهم به حمل و نگهداری مواد مخدر از نوع شیشه به میزان ده کیلوگرم شده بود.
“صلاح الدین شفیع کیا” نیز، متهم به حمل و نگهداری مواد مخدر از نوع هروئین به میزان یک و نیم کلیوگرم و همچنین “رمضان مختاری” از بابت حمل و نگهداری مواد مخدر از نوع مورفین به میزان یکصد کیلوگرم محکوم شده بود.
نمایندگان مجلس پیش‌تر از قوه قضاییه خواسته بودند تا زمان پایان این بررسی از اعدام دست کم ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام که با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده‌اند خودداری کند؛ با اینحال قوه قضاییه در عمل به این خواسته بی اعتنایی پیشه کرده است.
اعدام این زندانیان که به نظر می‌رسد به دلیل شروع ماه رمضان این چنین شتاب زده صورت گرفته، تا لحظه تنظیم این حبر از سوی رسانه‌های رسمی اطلاع رسانی نشده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)