سازمان حقوق بشر ایران، ۵ خرداد ۱۳۹۶: یک زندانی که از کشتی‌گیران سرشناس اسلام آباد محسوب می‌شد با اتهامی مبهم در زندان دیزل آباد کرمانشاه اعدام شد.
بنابه گزارش تابناک، صبح روز پنج‌شنبه ۴ خرداد ماه یک زندانی به نام “حجت الله تدرو” در زندان دیزل آباد کرمانشاه اعدام شد. این اعدامی پیش از بازداشت چندین دوره قهرمان مسابقات قهرمانی کشور در رده‌های سنی مختلف و نفر اول نیروهای مسلح و حتی انتخابی تیم ملی بزرگسالان شده بود.
رسانه‌های رسمی در خصوص اتهاماتی که سبب اعدام این ورزشکار شد سکوت کرده‌اند اما رادیو زمانه در این خصوص نوشت، او پس از آن‌که چندین سال پیش به زندان افتاد از سوی مسئولان زندان و دستگاه قضایی به اتهام «تجاوز به یک زندانی» به اعدام محکوم شد. یک منبع نزدیک به حجت‌الله تدرو او را قربانی یک توطئه خوانده و گفته است تدرو چنین جرمی را مرتکب نشده بود. اتهامی که به‌دلیل آن حجت‌الله تدرو زندانی شده بود اعلام نشده است.
دو روز پیش از اعدام حجت‌الله تدرو، در روز سه‌شنبه ۲ خردادماه دو زندانی دیگر به نام‌های مهران اشرفی و مهرداد عسگری نیز در زندان دیزل‌آباد کرمانشاه اعدام شدند. اتهام مهران اشرفی قتل عمد بود و اتهام مهرداد عسگری مربوط به مواد مخدر می‌شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com