مدیر روابط عمومی اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست خوزستان با اشاره به وقوع گردوغبار در استان گفت:‌ «در حال حاضر غلظت گرد و غبار در خرمشهر به بیش از ۳۳ برابر حد مجاز رسیده است.»

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، شهریار عسکری در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:‌ «در ساعت ۱۳ امروز (۳ خردادماه) غلظت ریز گردها در خرمشهر ۴ هزار و ۹۵۷ میکروگرم در مترمکعب، در آبادان ۳ هزار و ۲۹۰ میکروگرم در مترمکعب و در شادگان ۱۸۳ میکروگرم در مترمکعب اندازه‌گیری شده است.»

وی با بیان این‌که غلظت استاندار گردوغبار در هوا ۱۵۰ میکروگرم در مترمکعب است، تصریح کرد: «هم‌اکنون غلظت گردوغبار در خرمشهر بیش از ۳۳ برابر حد مجاز و در آبادان بیش از ۲۱ برابر حدمجاز است. بر اساس مدل‌های ما در حال حاضر غلظت گردوغبار از جنوب‌غربی استان یعنی از سمت شهرستان خرمشهر در حال افزایش است.»

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com