سازمان حقوق بشر ایران، ۳ خرداد ۱۳۹۶: دست‌کم یک زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود در زندان دیزل آباد کرمانشاه اعدام شد.
بنابه گزارش سازمان حقوق بشر ایران، صبح روز سه‌شنبه ۲ خرداد ماه یک زندانی در زندانی دیزل آباد کرمانشاه اعدام شد. این زندانی که با اتهام قتل عمد به قصاص نفس (اعدام) محکوم شده بود و از سال ۱۳۹۱ در زندان بسر می‌برد، “مهران اشرفی” نام داشت.
پیش‌تر سازمان حقوق بشر ایران در لیستی که از زندانیان در صف اعدام در زندان دیزل آباد منتشر کرده بود به وضعیت “مهران اشرفی” نیز اشاره کرده بود.
گفتنی است، اعدام این زندانی تا لحظه تنظیم این خبر از سوی رسانه‌های رسمی اعلان نشده است.
طبق گزارش واحد آمار سازمان حقوق بشر ایران ۱۴۲ اعدام از میان ۵۳۰ اعدام در سال ۲۰۱۶ با اتهام قتل عمد صورت گرفته است. عدم درجه بندی برای قتل عمد در ایران باعث می‌شود هرنوع قتلی فارغ از شدت و ضعف و انگیزه متهم، منجر به صدور حکم اعدام شود.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com