ماف نیوز: یک کاندید ردصلاحیت‌شده‌ی کُرد در ارومیه از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طی روز جاری ۱ خردادماه سال ۱۳۹۶ خورشیدی، «عصمت گرامی» از کاندیداهای ردصلاحیت‌شده‌ی شورای شهر ارومیه بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شد.

خبرنگار ماف نیوز در ارومیه با تایید این خبر گفت: «عصمت گرامی بعد از مداجله با محمد حضرت‌پور شهردار ارومیه در رابطه با شمار کُردهای راه‌یافته شورای شهر و چرایی ردصلاحیت وی دقایقی قبل از شروع انتخابات، بازداشت شده است.»

عصمت گرامی یکی از ۱۰ کاندیدای کُرد ارومیه بود که ائتلافی به نام «نوژین» تشکیل داده بودند. وی دقایقی قبل از شروع انتخابات اردیبهشت‌ماه جاری رد صلاحیت شد. او همچنین مدعی شده است که در شمارش آراء و اعلام نتایج، تقلب صورت گرفته است.

آقای گرامی، پیشتر رد صلاحیت خود را امری غیرقانونی عنوان کرده و اعلام داشته بود که حتما از طریق قانون پیگیر چرایی ردصلاحیت خود خواهد شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com