روژی کورد: دونالد ترامپ در جمع مسلمانان در ریاض گفت: تروریستها خدا را نمی‌پرستند آنان مرگ را می‌پرستند.

رییس جمهور آمریکا دونالد ترامپ از سران عرب خواستار ادای سهم خود را در مبارزه با اسلام گرایی افراطی شد وی در سخنرانی روز یکشنبه گفت بار مسئولیت ستیز با گروههای شبه نظامی بر دوش منطقه قرار می‌گیرد و این در حالی است که بر اتحاد در میان ادیان اصرار دارد.

ترامپ که با ایجاد جنجال در منع ورود بسیاری از مسلمانان به آمریکا شد ، نبرد علیه تروریسم را به جنگ میان خیر و شر به جای برخورد با تمدن توصیف کرد.

ترامپ در ادامە سخنرانی افزود این نبردی است بین جنایتکاران وحشی که در جستجوی از بین بردن زندگی انسانی هستند و مردمان نجیبی از تمام ادیان که به دنبال حفظ آن هستند و این صاقانه به معنای مواجهه با بحران اسلامڴرایی افراطی و گروههای تروریستی الهام بخش آن، است.

و به معنای ایستادن در کنار هم علیه قتل مسلمانان بیگناه، ستم بر زنان ، شکنجه و آزار یهودیان و کشتار مسیحیان است.

وی گفت تروریسم در سراسر جهان گسترده شده است اما راه صلح درست از اینجا از این خاک کهن، از این سرزمین مقدس شروع می‌شود.

سخنرانی وی بخشی از تلاشی است در تعریفی دوباره از روابط او با مسلمانان که در سال گذشته او بارها به مسلمانان حمله کرده بود و تلاش کرد که از آمدن بسیاری از آنان به ایالات متحده جلوگیری کند.

او در بخش دیگری از سخنرانیش گفت ما برای سخنرانی اینجا نیستیم، نیامده‌ایم بگوییم مردم چگونه زندگی کنند، چکار کنند و چگونه عبادت کنند. اما ما تنها زمانی می‌توانیم بر شیطان پیروز شویم که نیروهای خیر با هم متحد شوند. و اگر هر کسی در این اتاق منصفانه سهیم شود و مسئولیتش را کامل انجام دهد، کشورهای خاور میانه نمی‌تواند منتظر قدرت آمریکا در برخورد با دشمنانش شود.

و این از اهداف کلیدی کاخ سفید است که آمریکا و کشورهای عرب منطقه توافق کردند که تلاشهایشان را علیه منابع مالی ترویسم هماهنگ کنند. ترامپ همچنین عبدالفتاح سیسی را ستایش کرد و به او گفت شما کار عظیم و چشمگیری در تلاش برای حل رویدادها انجام دادید و قول داد برنامه سفری را به مصر بزودی فراهم کند و به انتخاب کفش مصریها اشاره کرد و گفت “کفشهات رو دوست دارم پسر”.

ترامپ به امیر قطر گفت ما در مورد بسیاری از تجهیزات زیبای نظامی با هم گفتگو می‌کنیم چون هیچکس مانند ایالات متحده نمی‌تواند چنین تجهیزاتی بسازد.

او به شیخ حمد بن عیسی ال خلیفه پادشاه بحرین گفت دو ملت در چیزهای زیادی مشترک هستند و پادشاه روابط شان را ستایش کرد و گفت این می‌تواند منجر به ثبات بزرگی در منطقه و دورنمای آن شود.

و در ملاقات با امیر کویت صباح ال احمد الصباح ترامپ به خرید مقدار زیاد تجهیزات نظامی از آمریکا اشاره کرد و امیر کویت از ترامپ بعنوان برادر من نام برد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com