روژی کورد: کیم جونگ، رهبر کره شمالی با اشاره به اینکه برد موشک‌های کره شمالی به اندازه‌ای است که می‌توانند خاک آمریکا را هدف قرار دهند، واشنگتن را تهدید کرد که می‌تواند به اقدامی تلافی‌جویانه علیه آمریکا دست بزند.

کره شمالی اعلام کرد، در آخرین آزمایش خود از نوعی موشک جدید استفاده کرده که می‌توان آن را به کلاهک هسته‌ای مجهز ساخته است.

بنا بر گزارش خبرگزاری یون‌هاپ از کره جنوبی به نقل از خبرگزاری رسمی کره شمالی (KCNA)، رهبر کره شمالی با لحنی تهدیدآمیز تصریح کرد که بهتر است آمریکا “واقعیت را نادیده نگیرد”.

رهبر کره شمالی همچنین تاکید کرده است که، خاک آمریکا و همچنین مناطق تحت حاکمیت این کشور در اقیانوس آرام در فاصله‌ای قرار دارند که موشک‌های کره شمالی می‌توانند آن‌ها را هدف قرار دهند.

این تهدیدها پس از آن عنوان می شود که کره شمالی روز یکشنبه ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۶ شمسی به آزمایش موشکی جدیدی دست زده است.

طبق اعلام خبرگزاری رسمی این کشور موشکی بالستیکی میان‌برد / دوربرد که تازه‌‌تولید و از نوع Hwasong ۱۲ بوده، مورد آزمایش قرار گرفته و رهبر کره شمالی خود شخصا در مراسم پرتاب این موشک حضور داشته است.

به گزارش خبرگزاری KCNA این موشک جدید توانایی حمل “یک کلاهک بسیار بزرگ هسته‌ای” را دارد و هدف از این آزمایش نیز “محک زدن ویژگی‌های فنی” آن بوده است. این موشک طبق برنامه ۷۸۷ کیلومتر را طی کرده و سپس در آب‌های دریا فرود آمده است.

انجام آزامایش جدید موشکی از سوی کره شمالی خشم امریکا را برانگیخته است، چین و روسیه نیز بشدت نگران وخیم تر شدن اوضاع می باشند.

روز گذشته ولادیمیر پوتین و شی جن پینگ،‌ روسای جمهوری روسیه و چین،‌ بااشاره به آزمایش جدید موشکی کره شمالی از افزایش تنش در شبه جزیره کره ابراز نگرانی کردند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)