شرکت در انتخابات ریاست جمهوری و همچنین مشارکت در انتخابات شوراهای شهر و روستا برای تمامی زندانیان در زندان مرکزی ارومیه اجباری شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز گذشته شنبه ۲۴ اردیبهشت‌ماه مسئولین زندان ارومیه از طریق بلندگو اعلام کرده‌اند که شرکت در انتخابات برای همه افراد اجباری است و هر کس در انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا شرکت نکند به مدت سه بار از ملاقات شرعی، حضوری و پشت کابین محروم خواهد شد.

شبکه حقوق بشر کُردستان در این رابطه گزارش کرده است؛ پیمان خان‌زاده، معاون رئیس زندان مرکزی ارومیه طی این پیام از زندانیان خواسته که در تماس با خانواده‌هایشان از آنها بخواهند، در روزهای آینده شناسنامه‌هایشان را به درب ورودی زندان تحویل بدهند تا در روز ۲۹ اردیبهشت‌ماه زندانیان در این انتخابات شرکت بکنند.

شایان ذکر است در دوره قبل انتخابات ریاست جمهوری نیز زندانیان این زندان به جز تعدادی از زندانیان سیاسی مجبور به شرکت در انتخابات شده بودند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com