آنچه در پایان دولت یازدهم باقی مانده است، ارائه آمار متناقضی از سوی سازمان محیط‌ زیست در مورد دریاچه ارومیه است تا این‌چنین دستاوردهای محیط‌زیستی دولت، در قالب کمیت قابل‌توجه‌تری قرار گیرد.

به گزارش تازنگاز حقوق بشر در ایران به نقل از خبرگزاری فارس، چهار سال از وعده های دولت مبنی بر عزم جدی برای احیای دریاچه ارومیه و به دنبال آن تشکیل کارگروه ملی نجات دریاچه ارومیه در اولین مصوبه هیئت دولت می‌گذرد، اما آنچه در پایان دولت باقی مانده است، ارائه آمار متناقضی از سوی سازمان محیط‌ زیست است تا این چنین دستاوردهای محیط‌ زیستی دولت تدبیر و امید در قالب کمیت قابل‌توجه‌تری قرار گیرد.

آماری که با نگاهی به گزارش‌های فروردین ۹۲، برخلاف آنچه انتظار می‌رود، نه‌تنها اثری از افزایش ۸۰ سانتی این تراز در فروردین ۹۶ مشاهده نمی‌کنیم، بلکه با ترازی ۱۲۷۱/۸۰ متری در فروردین ۹۲ مواجه می‌شویم که در مقایسه با تراز ۱۲۷۰/۸۲ متری فروردین ۹۶، کاهش یک‌متری تراز دریاچه طی چهار سال گذشته را به نمایش می‌گذارد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com