دادستان تهران، طی جلسه رسیدگی برای یک زندانی که به سرقت متهم است، حکم قطع دست صادر کرد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، دیروز، یک زندانی جوان متهم به سرقت برای رسیدگی به پرونده اش در شعبه هشتم دادگاه کیفری یک استان تهران حاضر شد، نماینده دادستان خواستار قطع دست او شد.

متهم جوان گفت: من مربی کشتی بودم اما دوستم فریبم داد. یک مرتبه با او به سرقت رفتم و او پول زیادی به من داد. من هم وسوسه شدم و در سرقت‌های دیگر هم او را همراهی کردم. همدستم اموال مسروقه را می‌فروخت و سهم من را می‌داد.

اولین اتهام از این پرونده، سرقت از خانه‌ای در شرق تهران بود. در جریان این سرقت سارقان ناشناس با باز کردن چفت در وارد خانه‌ای شده و وسایل با ارزش مثل پول و جواهرات را سرقت کرده بودند. به‌جز این دستبرد در ادامه مأموران پلیس با سرقت‌های مشابهی مواجه شدند تا اینکه مأموران یکی از آنها را دستگیر کردند.

متهم که پسر جوانی است به ۸ فقره دستبرد به خانه‌های تهران اعتراف کرد اما در بررسی‌ها معلوم شد که همدست او به اتهام قتل در شهر دیگری دستگیر شده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com