علیرغم اخذ مجوزهای لازم و هماهنگی های صورت گرفته، ماموران امنیتی با حکم دادستانی استان قزوین از حضور و سخنرانی محمود بهشتی، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان در همایش روز معلم این شهر جلوگیری کردند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران به نقل از کانون صنفی معلمان، محمود بهشتی، عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان روز گذشته به دعوت کانون صنفی معلمان قزوین برای شرکت در همایش روز معلم به این شهرستان دعوت شده بود که با ممانعت ماموران امنیتی و حکم دادستانی استان از حضور وی در محل سخنرانی جلوگیری شد.

این در حالی است که به گفته یکی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی فرهنگیان قزوین، مجوزهای لازم از قبل از نهادهای زیربط تهیه شده و هماهنگی های لازم صورت گرفته بود.

محمود بهشتی لنگرودی، سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان، نخستین بار در انتخابات سال ۱۳۸۸ بازداشت شد. وی در سه دادگاه درسالهای ۸۵و ۸۹ و ۹۴ به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت داخلی وخارجی و تبلیغ علیه نظام از سوی قاضی صلواتی و مقیسه مجموعا به ۱۴ حبس محکوم شده که شامل ۴سال تعلیقی ، ۵سال تعزیری و ۵ سال حکم بدوی است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com