دادگاه کیفری شهرستان رشت، آرش شعاع شرق، مدیر مسئول سایت گیلان نو را به حبس و شلاق محکوم کرده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، آرش شعاع شرق، خبرنگار و مدیرمسئول سایت گیلان نو، با شکایت مدیر کل معزول کتابخانه‌های استان گیلان به اتهام «نشر اکاذیب از طریق درج خبر» و «انتشار عکس شاکی در وبسایت» از سوی شعبه ۱۰۷ دادگاه کیفری دو شهرستان رشت به سه ماه حبس تعلیقی و ۷ ضربه شلاق محکوم شده است.

گفتنی است، در سال ۹۵ نیز آرش شعاع شرق، با شکایت غلامعلی جعفرزاده نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی در دادگاه کیفری شهرستان رشت با اتهامات «نشر اکاذیب» و «انتشار نشریه بدون پروانه»، به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شده بود.

این حکم بعدها به علت فشار رسانه‌ای و نهادهای حقوق بشری به حالت تعلیق در آمد.

به گفته منابع مطلع، شاکی پرونده یکی از اقوام نماینده رشت در مجلس بوده و این شکایت و پرونده جدید به شکایت قبلی مربوط است.

غلامعلی جعفرزاده در پرونده قبلی ادعا کرده بود که رضایت خواهد داد ولی با توجه به اینکه تا فروردین‌ماه ۹۶ هیچ‌گونه رضایتی ثبت نشده است این امکان وجود دارد که حکم تعلیق شده قبلی یعنی ۴۰ ضربه شلاق نیز اجرایی شود.

آرش شعاع شرق، به دلیل فعالیت‌های مطبوعاتی خود و با شکایت مسئولین شهر رشت، در سال‌های ۸۸ و ۹۰ نیز سابقه بازداشت داشته است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com