اخیراً شاهد نصب پوسترهایی در سطح تهران هستیم که به تبعیض میان زن و مرد پرداخته و به ترویج زندگی مردسالارانه دامن می‌زند که کاملاً مغایر با قانون اساسی و سیاست‌های برنامه ششم توسعه مبنی بر عدالت جنسیتی است
کلیدملی : سیده‌فاطمه ذوالقدر  نماینده مردم تهران و عضو هیئت رئیسه فراکسیون زنان مجلس طی تذکری به محمدباقر قالیباف نسبت به شعارنویسی‌های جنسیتی  هشدار داد.
به گزارش کلیدملی این تذکر شفاهی نماینده مردم تهران در پی آن صورت گرفت که سال‌هاست بیلبوردهای شهری و فضاهای عمومی صرفاً در خدمت سیاست‌های تیم شهردار تهران بوده ولی به تازگی با انتشار مجموعه شعارهایی در مترو که بار تبعیض جنسیتی داشته اعتراض این عضو کمیسیون فرهنگی مجلس را برانگیخته است.
در یکی از این تبلیغات با مفاهیم جنسیتی چنین جملاتی آمده است : «اگر زن از شوهرش بپرسد که نمی‌دانم چه غذایی درست کنم، به نظر شما چه بپزم؟  مرد نباید بی حوصله جواب بدهد یا بگوید نمی‌دانم بلکه باید با اقتدار و مدیریت ۲ یا ۳ غذا را به همسرش پیشنهاد بدهد.
زن باید از پیشنهادها شوهرش استقبال کند حتی اگر فقط در ظاهر باشد.».
توهین به زنان
این تنها یک نمونه از این نوع تبلیغات شهرداری تهران است.
با این وضع سیده فاطمه ذوالقدر در جلسه علنی سه‌شنبه ۲۹فروردین۱۳۹۶ گفت:  «تذکر من به آقای قالیباف شهردار محترم شهر تهران ؛ اخیراً شاهد نصب پوسترهایی در سطح تهران هستیم که به تبعیض میان زن و مرد پرداخته و به ترویج زندگی مردسالارانه  دامن می‌زند که کاملاً مغایر با قانون اساسی و سیاست‌های برنامه ششم توسعه مبنی بر عدالت جنسیتی است و باعث تعمیق شکاف جنسیتی در جامعه می‌شود. »
فایل صوتی تذکر شفاهی سیده‌فاطمه ذوالقدر در اینجا قابل شنیدن است
سیده فاطمه ذوالقدر

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)