احمد علم‌الهدی، نماینده ولی‌فقیه در استان خراسان رضوی، در آخرین اظهارات خود گفته که با برگزاری کنسرت در سراسر کشور مخالف است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، علم‌الهدی، عصر سه‌شنبه ۲۹ فروردین در نشستی با دانشجویان دانشگاه آزاد مشهد گفت: «ظلومیت موسیقی این است که در دانشگاه کنسرت بگذارند و برای آن بیرون از دانشگاه بلیت بفروشند! در دیگر کشورها کنسرت ابزار هنر است نه ابزار تفریح و عیاشی.»

وی در ادامه افزوده است: «با برگزاری کنسرت در سراسر کشور مخالفم چون کنسرت، “هنر کُش” است.»

علم‌الهدی یکی از مخالفان سرسخت برگزاری کنسرت در مشهد بود که در پی مخالفت‌های او، در چند شهر دیگر از جمله قم نیز مراجع دینی شیعه با برگزاری کنسرت مخالفت کردند.

مخالفت با برگزاری کنسرت، لغو و برهم زدن کنسرت‌ها، و مخالفت با اجرای موسیقی توسط زنان از جمله چالش‌های مهم سه سال اخیر محافل موسیقی ایران بود. وزارت ارشاد دولت یازدهم به‌رغم آن‌که در حرف از برگزاری کنسرت‌ها حمایت می‌کرد در عمل به خواسته مخالفان کنسرت تمکین کرد و در چند شهر برگزاری کنسرت عملاً ممنوع شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com