روژی کورد: بنا بر گزارش شبکه خبری شام، انفجار یک خودروی بمب‌گذاری شده در محله الراشدین در غرب حلب، محل تجمع مردم رانده شده از چهار شهرک در سوریه را هدف قرار داد. بنا بر گزارش‌های رسانه‌ای، دستکم ۳۹ تن در این انفجار کشته شدند.

بر طبق این گزارش، انفجار، اتوبوس‌های وابسته به اهالی دو شهرک کفریا و الفوعه را هدف قرار داد که طی آن، شماری کشته و زخمی شدند. تا کنون شمار قربانیان این انفجار مشخص نشده است.

در حالی که تلویزیون دولتی سوریه، از ۳۹ کشته از اهالی دو شهرک کفریا و فوعه سخن می‌گوید، فعالن می‌گویند ۳۴ تن کشته شده‌اند. دیده‌بان حقوق بشر سوریه تا کنون کشته شدن ۲۴ تن را ثبت کرده است.

بر اساس گزارش العربیه، فعالان سوری می‌گویند که کارکنان آژانس‌های امداد رسان، در میان کشته شدگان هستند و شماری از خودروهای آمبولانس هم در این انفجار، آسیب دیدند.

از سویی اپوزیسیون سوریه نسبت به اعمال انتقام‌جویانه علیه اهالی شهرک‌های مضایا و زبدانی هشدار دادند.

برپایه توافقی که میان دولت سوریه و بخشی از مخالفان آن منعقد شد، مقرر شد تا ساکنان چهار شهرک کفریا، فوعه، مضایا و الزبدانی تخلیه شوند.

دو شهرک مضایا و الزبدانی که در حومه دمشق پایتخت سوریه قرار دارند، توسط مخالفان مسلح کنترل می‌شوند و در سال‌های اخیر در محاصره نیروهای دولتی هستند.

دو شهرک کفریا و فوعه هم در کنترل نیروهای دولتی هستند. اکثر ساکنان این دو شهرک که در استان ادلب واقعند، شیعه هستند این دو شهرک در سال‌های اخیر در محاصره مخالفان مسلح قرار داشتند.

هنوز طرف عامل انفجاری که اتوبوس‌های حامل مردم این شهرک‌ها را هدف قرار داد، مشخص نشده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)