شاهزاده رضا پهلوی، در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آسوشیتدپرس، “انقلاب” در ایران را لازمه بهبود وضعیت مردم دانست.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، شاهزاده رضا پهلوی در آخرین مصاحبه خود با خبرگزاری آسوشیتدپرس گفت: “با توجه این‌که جمهوری اسلامی به خاطر ‘ماهیتش’ اصلاح‌پذیر نیست، مردم امید خود به اصلاحات را ازدست‌داده‌اند و فکر می‌کنند باید تغییری بنیادی اتفاق بیافتد.” او راه ایجاد تغییر اساسی در ایران را انقلابی مسالمت‌آمیز دانست که می‌تواند با ‘اعتصاب سراسری اتحادیه‌های کارگری’ آغاز شود.

شاهزاده رضا پهلوی در این مصاحبه اشاره کرده که راه و روش محمدرضا شاه و رضا شاه، در تضاد آشکار با این سیستم “تندرو، قدیمی، واپس‌گرا، مذهبی افراطی و به‌شدت سرکوبگر” است.

شاهزاده رضا پهلوی او ادامه مصاحبه با آسوشیتدپرس تأکید کرد: “تمرکز من هم‌اینک بر آزاد کردن ایران است و برای این کار، بدون به خطر انداختن منافع ملی و استقلال کشور، هر راهی باشد پیدا می‌کنم، با هرکس که حاضر به کمک باشد، چه ایالات‌متحده چه سعودی‌ها یا اسرائیلی‌ها یا هرکس دیگر.”

شاهزاده رضا پهلوی چندی پیش با ارسال نامه‌ای به دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا، در جریان صدور محدودیت‌های مهاجرتی آمریکا برای ایرانیان، از او خواست تا ‘حساب مردم ایران را از جمهوری اسلامی جدا کند.’

شاهزاده رضا پهلوی در این نامه با اشاره به اینکه جنگ نمی‌تواند راه‌حل غلبه بر اسلام رادیکال باشد، حمایت و تقویت جامعه مدنی ایران را تنها راه برای موفقیت در این مبارزه دانسته و عنوان کرده بود: “ما معتقدیم ایران دموکراتیک و سکولار، صلح و ثبات را در منطقه به ارمغان خواهد آورد که در جهت منافع مشترک جهان و مردم ایران است.”

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com