به گزارش روزنامه روسی نوایا گازتا، بیش از ۱۰۰ نفر در هفته‌های اخیر در چچن، ناحیه مسلمان‌نشین روسیه به ظن همجنسگرایی دستگیر شده‌اند.
سخنگوی رمضان قدریوف، رهبر چچن، با تکذیب این گزارش‌ها گفته است: « شما نمی‌توانید کسی را که در این کشور وجود ندارد سرکوب یا دستگیر کنید». قدریوف نیز درباره این دستگیری‌های گسترده اظهار بی‌اطلاعی کرده و گفته احتمالا دروغ اول آوریل است.

در سال ۲۰۱۱ نیز یک ستون‌نویس در روزنامه چچن ریپابلیک، ادعا کرد که همجنسگرایی در چچن وجود ندارد: «چچنی‌ها اساسا با پدیده‌های کاملا غیراخلاقی همچون اعتیاد به مواد مخدر، پدوفیلیا (رابطه جنسی با کودکان) همجنسگرایی و فاحشگی بیگانه‌اند و در این کشور چنین پدیده‌های غیراخلاقی وجود ندارد».

به این عملیات لقب «پاکسازی پیشگیرانه» داده‌اند. افراد دستگیر شده اغلب با یک قرار اینترنتی عاشقانه به تله افتادند. در یک مورد یک نوجوان ۱۶ ساله پس از چند روز دستگیری با آثار ضرب و شتم و کبودی برگشته است. عده‌ای از این کشور رانده شده و همجنسگرایان درحال پاک کردن حساب‌های اینترنتی خود هستند.
در سال ۲۰۰۸ قدریوف طی اظهارنظری «بدترین جرم» برای یک چچنی را «دوستی با یک همجنسگرا» دانست. او وجود گی‌بارها را تضعیف کشور و تضعیف اراده، شرف و شجاعت ملت دانست. این در حالی است که وی از قتل‌های ناموسی و چندهمسری دفاع کرده است.

وبسایت شش‌رنگ:
http://6rang.org

صفحه فیسبوک شش‌رنگ:
https://www.facebook.com/6rang.Iran

کانال تلگرام شش‌رنگ:
https://t.me/Iran6Rang

اینستاگرام شش‌رنگ:
https://www.instagram.com/6rangiran

فضای اختصاصی شش‌رنگ در تریبون زمانه:
https://www.tribunezamaneh.com/archives/author/6rang-org

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)