مرفایتی: بنا به گزارش خبرنگار مروفایتی از مریوان، امروز سه شنبه ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۶ شمسی، چهار تن دیگر از شهروندان منطقه سرشیو مریوان طی دو نوبت جداگانه از سوی نیروهای امنیتی این شهرستان دستگیر شده اند.

خبرنگار مروفایتی هویت این شهروندان را حسن دل انگیز، فایق راوش ، ادریس راوند و مظهر معینی کارمند منابع طبیعی.

بنا بر این گزارش دو نفر اولی ساعت ۱۷ به قوت محلی و دو نفر دوم نیز ساعت ۱۴ همان روز دستگیر شده اند.

اتهام این اشخاص اعتراض به انتقال زباله های شهرستان مریوان به “دره سماقان” و اعتراض به تصمیم شهرداری و فرمانداری این شهرستان اعلام شده است.

طی ۱۹ روز گذشته اهالی منطقه سرشیو مریوان طی اقدامی دسته جمعی نسبت به تصمیم شهرداری و فرمانداری مریوان به انتقال زباله به این منطقه گردشگری، اعتراض نموده اند.

ساکنین این منطقه می گویند، تحت هیچ عنوان از این خواسته مدنی و مشروع خود، دست برنخواهند داشت.

روز شنبه ۲۸ اسفندماه ۱۳۹۵ شمسی، حدود ۲۰ تن از اهالی روستاهای منطقه سرشیو مریوان، از سوی نیروهای امنیتی بازداشت شده اند.

بازداشت این تعداد در حالیست که آنها از سوی فرمانداری و جهت تشکیل جلسه دعوت شده بودند.

اسامی برخی از بازداشت شدگان که به مروفایتی ارسال شده است عبارتند از: ماموستا صلاح الدین دژاک امام جماعت گمارلنگ، ادریس راوند، کریم راوند،رحیم راوند، فایق رانین، احمد رانین، خلیفه جلال راوش، فایق راوش، حاجی فایق باتکاک شورای کانی کوزله، شریف داده شورای ماسیدر، شهرام رانین و مظهر معینی کارمند اداره محیط زیست.

طی مدت چند روز گذشته، اهالی این منطقه جهت اعتراض به تصمیم شهرداری و فرمانداری مریوان به انتقال زباله های شهر به این منطقه گردشگری اقدام به برگزاری تجمعات نارضایتی نموده بودند.

مردم این منطقه اعلام نموده اند که به هر نحو ممکن از انتقال زباله های به این منطقه گردشگری ممانعت خواهند نمود.

تجمعات نارضایتی در محل دره سماقان، تجمع در جلوی شهرداری مریوان و نیز مراجعه به استانداری استان سنندج از سوی اهالی این منطقه و نیز طرفداران محیط زیست، تاکنون بی نتیجه باقی مانده و مسئولین دولتی اعلام نموده اند که تصمصم آنها قطعی است.

دره سماقان واقع در ۲ کیلومتری روستای گمارلنگ را محل دپوی زباله شهرهای مریوان، سروآباد، برده رشه و کانی دینار اعلام کرده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)