روژی کورد: به گزارش روزنامه جروزالم پست، مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، روز یک‌شنبه، ششم فروردین ۱۳۹۶ شمسی، در برابر ۱۸ هزار نفر از حاضران در نشست ایپک، بر پشتیبانی واشینگتن از امنیت اسرائیل و «مقابله با ایران» گفت که دولت دونالد ترامپ «با جدیت» انتقال سفارت آمریکا به اورشلیم را بررسی می کند.

مایک پنس به حاضران در ایپک گفت، دونالد ترامپ «مرد عمل» و «مردی است که حرفش را عملی می کند» و افزود: «پس از دوره ای طولانی، آمریکا یک رئیس جمهوری دارد که در کنار همپیمانانش می ایستد تا با دشمنان مشترک مقابله شود.»

معاون ترامپ افزود: «جهان به این امر آگاه است که آمریکا در کنار اسرائیل ایستاده است.»

معاون رئیس جمهوری آمریکا گفت، کشورش ایران را رصد می کند؛ و «اقدامات ایران در ضربه زدن به ثبات منطقه و ایجاد مخاطره برای امنیت اسرائیل، دیگر تحمل نمی شود».

مایک پنس گفت، دولت ترامپ هرگز نمی گذارد که ایران به قدرت هسته ای (نظامی) برسد.

پنس به حامیان اسرائیل «اطمینان» داد که امنیت این کشور برای آمریکا «یک اصل اساسی» است و تصمیمات و عملکرد آمریکا هرگز در راستای ایجاد خلل در امنیت اسرائیل نخواهد بود.

مایک پنس گفت، وقتی آمریکا می گوید خود را به امنیت اسرائیل متعهد می داند، این امر متضمن سیاستی قاطع در مقابله با ایران است.

معاون رئیس جمهوری آمریکا در راستای اطمینان دادن به اسرائیل این را نیز گفت که آمریکا با رویه پیشین سازمان ملل در انتقاد و نکوهش پی‌درپی اسرائیل مخالفت خواهد کرد و در برابر آن می ایستد.

پنس تاکید کرد که دولت ترامپ «در جستجوی صلحی عادلانه» برای نزاع اسرائیلی- فلسطینی است.

مایک پنس این وعده را نیز تکرار کرد که دولت ترامپ از اندیشه انتقال سفارت آمریکا در اسرائیل، از شهر تل آویو به اورشلیم، عدول نکرده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)