روژی کورد: به گزارش خبرگزاری میزان، وابسته به قوه قضاییه، علی القاصی، رئیس کل دادگستری استان فارس، روز یکشنبه ۶ فروردین ۱۳۹۶ شمسی، از صدور کیفرخواست برای پرونده ۱۴ تبعه خارجی و دو ایرانی خبر داد که به گفته وی، عضو یک گروه «تروریستی تکفیری» بوده و سال گذشته دستگیر شده بودند.

رئیس کل دادگستری استان فارس، این کیفرخواست پس از «تحقیقات و بررسی‌های جامع» درباره «افرادی که اتهاماتشان احراز شده» صادر شده است و اکنون این پرونده در دادگاه انقلاب شیراز در حال رسیدگی است.

رئیس دادگستری استان فارس ۱۱ آبان ۹۵ از کشف «عملیات انتحاری تکفیری‌ها» در جنوب این استان خبر داده بود.

محمود علوی روز نهم اسفند ۱۳۹۴ شمسی نیز اعلام کرده بود که ۱۸ روز قبل از برگزاری رأی‌گیری، یکی از افراد به گفته او «تکفیری» در مرزهای جنوب شرق کشور شناسایی شد که مقادیری مواد منفجره، چاشنی انفجاری و اقلامی که در عملیات‌های تروریستی مورد استفاده قرار می‌گیرد، به همراه داشت.

وزیر اطلاعات ایران همچنین دو هفته قبل از آن نیز از شناسایی گروهی چهارنفره در مرزهای شمال غرب ایران خبر داده بود که به گفته آقای علوی، اقلام زیادی برای عملیات انتحاری به همراه داشتند. او تاریخ شناسایی این گروه را پنجم اسفند اعلام کرده و گفته بود که این گروه قصد انجام عملیات تروریستی در روزهای انتخابات را داشتند.

وی با بیان اینکه از ۱۶ فرد دستگیر شده در این پرونده دو نفر ایرانی و ۱۴ نفر خارجی هستند، گفته بود که «امروز بیش از هر زمان اجرای طرح‌های طرد و ممنوعیت فعالیت و به‌کارگیری اتباع بیگانه غیرمجاز احساس می‌شود».

با این حال محمود علوی، وزیر اطلاعات ایران، چهارشنبه ۲۱ مهرماه ۹۵، از کشف و خنثی‌سازی عملیات «تروریستی گروه‌های تکفیری» خبر داده و گفته بود که همه افراد دستگیر شده خارجی بودند.

وی اعلام کرده بود که از این افراد «بیش از ۱۰۰ کیلو گرم مواد انفجاری و تجهیزات» کشف شده است.

وزیر اطلاعات توضیح بیشتری در خصوص هویت افراد بازداشت شده و این که شهروندان کدام کشور هستند ارائه نکرده بود. آقای علوی همچنین مشخص نکرده بود که افراد قصد حمله به کدام مراسم و در کدام شهر استان فارس را داشتند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)