روژی کورد: ائتلاف نظامی عربی اعلام کرد نیروی دریایی پادشاهی عربی سعودی تعدادی مین‌ دریایی ساخت ایران را در نزدیکی بندر الحدیده در دریای سرخ که توسط حوثی‌ها کارگزاری شده بود، خنثی کرد.

بنا بر گزارش العربیه، براساس اعلام نیروهای اتئلاف نظامی عربی، این مین‌ها با هدف ضربه‌زدن به دریانوردی بین‌المللی در سطح دریای سرخ کار گذاشته شده بودند.

پیش از این دفتر اطلاعات دریانوردی تجاری آمریکا درباره خطرات ناشی از مین‌های کار گذاشته شده توسط حوثی‌ها و نیروهای علی عبدالله صالح در باب المندب و در نزدیکی ورودی بندر مخا هشدار داده بود.

این دفتر در گزارش دیگری گفته بود، دست‌اندازی نیروی‌های حوثی به شناورها و به ویژه کشتی‌های تجاری در باب‌ المندب ضرورت دخالت برای متوقف کردن این روند را ناگزیر می‌کند.

براساس این گزارش بسته شدن این مسیر، می‌تواند باعث افزایش سرسام‌آور هزینه‌های تمام شده کالاها و قیمت‌های جهانی نفت شود.

در همین راستا و در ماه گذشته شبه‌نظامیان حوثی به یک ناوچه سعودی و پیش از آن به یکی کشتی امداد اماراتی حمله کرده بود. این نیروها همچنین در اکتبر ۲۰۱۶ به کشتی‌های گشت دریایی ایالات متحده در دریای سرخ حمله کردند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com