روژی کورد: ترامپ به شدت در حال گسترش عملیاتهای نیروهای امریکایی جهت تسریع به پایان بخشیدن به گروه تروریستی داعش است، وعده ای که در فعالیتهای تبلیغی انتخباتیش آنرا داده بود.

بنا بر گزارشات منتشره، چتربازان ارتش ایالات متحده در روستاهای اطراف الرقه که مرکز گروه داعش در سوریه بشمار می آید؛ فرود آمده و مسیر حلب- الرقه را قطع کرده اند.

به گزارش منابع خبری العربیه، چتربازان ارتش آمریکا در روستاهای ابوهریره، المشیرفه، الکرین و منطقه حفاظت شده حومه غربی فرود آمده و مسیر حلب الرقه را قطع کردند.

انتشار این خبر پس از ان است که سرهنگ جان دوریان سخنگوی ائتلاف بین‌الملل به رهبری ایالات متحده علیه داعش، از استقرار نیروهای یک واحد توپخانه تفنگداران نیروی دریایی آمریکا در سوریه خبر داده و گفته بود که این اقدام به منظور تسریع در شکست گروه داعش صورت گرفته است.

او افزود که در روزهای اندک گذشته، حدود ۴۰۰ نیروی نظامی آمریکایی در سوریه مستقر شدند او تاکید کرد که عملیات قطع خطوط ارتباطی و محاصره شهر الرقه، مرکز گروه داعش در سوریه، به خوبی پیش می‌رود.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرده است حضور چتربازان، توان مبارزه نیروهای دموکراتیک سوریه بر علیه داعش را خواهد افزود.

دیده‌بان حقوق بشر سوریه همچنین مرگ ۳۳ نفر در نتیجه بمباران مدرسه‌ای که آوراگان در آن پناه گرفته بودند را ثبت کرد. یکی از گزارشگران دیده‌بان حقوق بشر سوریه دیده است که ده‌ها جسد از زیر آوار این مدرسه بیرون کشیده شده‌اند. گمان می‌رود هواپیماهای ائتلاف بین‌المللی مبارزه با داعش این مدرسه را بمباران کرده‌اند.

از سوی دیگر سخنگوی وزارت دفاع آمریکا، روز چهارشنبه اعلام کرد که درباره احتمال مرگ برخی شهروندان در نزدیکی شهر الرقه در نتیجه بمباران هوایی نیروهای ائتلاف تحقیق خواهد کرد.

او افزود: «به دلیل اینکه ما چندین نقطه در نزدیکی الرقه را بمباران کردیم، این اطلاعات را به کارگروه ویژه شهروندان قربانی، برای بررسی‌های بیشتر ارائه خواهیم کرد».

دیدبان حقوق بشر سوریه، روز یکشنبه ۲۲ اسفندماه ۱۳۹۵ شمسی، اعلام کرده بود که ارتش آمریکا تعداد ۴۳ کامیون بزرگ حامل تانک و زره پوش به اطراف منبج مستقر کرد.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه این مهمات سنگین روز یکشنبه وارد مناطق مشرف بر منبج شده است.

به گفته دیدبان حقوق بشر سوریه این تانک‌ها و زره پوش‌ها از سوی ائتلاف بین المللی برای پشتیبانی از «نیروهای سوریه دمکراتیک» به این منطقه آورده شدند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com