روژی کورد: بر اساس گزارش خزانه داری امریکا، دولت آمریکا ۲ مرد بحرینی به نام‌های احمد حسن یوسف و سید مرتضی مجید رمضان علوی را مورد تحریم قرار داد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا اعلام کرد که این ۲ مرد در لیست تحریم‌های اقتصادی قرار گرفته اند و هرگونه معامله ای با آنها ممنوع شده است.

به گزارش وزارت خارجه آمریکا، «سید مرتضی مجید رمضان علوی» عضو گردان اشتر مستقر در بحرین است، اما «احمد حسن یوسف عضو این گروه در تهران» می‌باشد، و این وزارتخانه تاکید کرد که گردان اشتر کمک‌های مالی از دولت ایران می‌گیرد که حامی تروریسم است.

همچنین علوی معروف به «مرتضی السندی» در ۲۷ مارس ۱۹۸۳ در بحرین متولد شده، و اما احمد حسن یوسف معروف به «ابومریم» و همچنین نام «سجد حسن نصیر الزبیدی» متولد ۱۷ مارس ۱۹۸۶ در بحرین است، و اکنون در ایران سکونت دارد.

وزارت خارجه آمریکا هم در بیانیه خود آورده است که قرار گرفتن نام اشخاص در لیست تحریم‌ها براساس قانونی است که بر اساس آنها این اشخاص یا دست به اعمال تروریستی زده اند و یا برای منافع آمریکا زیان‌آور می‌باشند.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا به وضوح اشاره شده که قرار گرفتن نام این اشخاص در لیست تحریم «بخاطر حمله‌های تروریستی متعدد در بحرین و ارسال اسلحه و پول و انجام آموزش‌های نظامی از سوی ایران است».

دولت آمریکا ایران و به ویژه سپاه پاسداران را متهم می‌کند که همین عملیات را در سوریه و پس از انقلاب مردم این کشور علیه رژیم بشار اسد نیز انجام می‌دهد. اتهام ایران به مداخله در امور کشورهای همسایه این کشور بیش از پیش از سوی مقامات آمریکایی مطرح می‌گردد.

در بیانیه وزارت خارجه آمریکا آمده است که قرار گرفتن این اشخاص در لیست تروریست‌ها در «راستای تلاش‌های آمریکا برای مقابله با سیاست‌های تهاجمی ایران در بی‌ثبات کردن منطقه و فعالیت‌های تروریستی این کشور می باشد».

گردان اشتر مسئول چندین حمله به نیروهای پلیس و امنیتی بحرین می باشد که در این حمله‌ها چندین نفر جان خود را از دست دادند، و از جمله در سال ۲۰۱۴ در بحرین ۲ سرباز بحرینی و اماراتی توسط این گروه کشته شدند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)