روژی کورد: بنا بر گزارش رویترز، آنگلا مرکل صدر اعظم ۶۲ ساله آلمان و دونالد ترامپ رئیس جمهور ۷۰ ساله آمریکا، فردا سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ شمسی، برای نخستین بار پس از روی کارآمدن ترامپ، در کاخ سفید با یکدیگر دیدار خواهند نمود.

از جمله موارد اختلاف نظر این دو رهبر، پیمان ترانس اتلانتیک است که آقای ترامپ قصد کناره گیری از آن را دارد.

یکی دیگر از مسائل مورد اختلاف این دو رهبر، مسئله مهاجرت و پذیرش پناهجویان میباشد. ترامپ پیشتر تصمیم خانم مرکل مبنی بر پذیرش صدها هزار پناهجو به آلمان را «اشتباهی فاجعه‌بار» خوانده بود.

رویترز نوشته است، ترامپ و مرکل درباره آینده سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و بحران اوکراین گفتگو خواهند کرد، مسئله ای که ترامپ از زمان کارزار انتخاباتی تاکید کرده آمریکا در دوران او هزینه های ناتو را یک تنه تقبل نمی کند و انتظار دارد اعضا سهم خود را بدهند.

همزمان کاخ سفید اعلام کرده است مشتاق است درباره نقش خانم مرکل در مسائل مربوط به اوکراین مورد مذاکره قرار دهد. آمریکا امیدوار است که خانم مرکل بتواند ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه را متقاعد کند که سیاست جدیدی در اوکراین در پیش بگیرد.

مایک پنس معاون رییس جمهوری و جیم متیس وزیر دفاع آمریکا در کنفرانس امنیتی مونیخ به سران کشورهای اروپایی از جمله آلمان نسبت به تعهد و پایبندی واشنگتن به پیمان ناتو و همچنین به ادامه تحریم های روسیه تا اجرای کامل توافق مینسک، اطمینان داده اند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)