Image result for ‫مجلس شورای اسلامی‬‎

 

ده‌ها میلیارد تومان همه ساله تحت عنوان کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی در اختیار شخص رئیس مجلس قرار می گیرد (در یکی از سالهای اخیر این مبلغ حدود چهل میلیارد تومان بود)به هر کس ایشان صلاح بدانند می دهند و ممکن است نمایندگان را نیز شامل شود….

به گزارش ایلنا, مهدی کوچک زاده در واکنش به جمله لاریجانی رییس مجلس درباره جانماز آب کشیدن توسط بعضی نمایندگان در کانال تلگرام خود نوشت:

روز گذشته آقای لاریجانی به برخی منتقدین مصوبه مجلس درمورد حقوق های نجومی طعنه زده که “جانماز آب نکشند” و تهدید کرده که این جانماز آبکش ها قبلا در مجلس بوده و دریافتی هایشان معلوم است!!!

١- آقای لاریجانی نگفته که برطبق بند ٣ ماده ٢۴ آیین نامه داخلی مجلس تصویب حقوق مالی نمایندگان توسط هیئت رئیسه انجام می شود و نمایندگان به میل و دلخواه خود دریافتی ندارند و اگر افشای این دریافتی ها مایه ننگ است اول ننگ آن برای تصویب کننده آن که هیئت رئیسه است می باشد.

٢- طبق مصوبه هیئت رئیسه!! نمایندگان مجلس علاوه بر حقوقی که دریافت می کنند اقلام دیگری به حسابشان واریز می شود که در حدی که حافظه ام یاری می کند برخی از آنها به شرح زیر می باشد:

الف: حق مسکن (حتی برای نمایندگانی که سالهاست در بهترین نقاط تهران خانه دارند مثل آقایان لاریجانی و پزشکیان و مطهری و عارف و . . . )

ب: حق ٢ نفر نیروی همراه(مثل راننده و یا محافظ که می تواند فرزند یا داماد یا برادر و . . . نماینده باشد!! )

ج: حق ایاب و ذهاب (علیرغم در اختیار بودن موتوری مجلس )

د: حق تلفن

ه: حق دفتر(علیرغم نداشتن دفتر و یا استفاده از دفاتری که دولتی ها در اختیار نمایندگان می گذارند)

و: کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی

ز: انواع عیدی در اعیاد مختلف علاوه بر نوروز

ح: حق مأموریت در سفرهای خارجی (در حد ٢٠٠ دلار یا یورو در روز) و داخلی علیرغم پرداخت کلیه هزینه ها

ط: انواع وام برای خرید خودرو و ودیعه مسکن و . . .

مواردی که یا من بی اطلاعم چون به همه داده نمی شود و یا اصولا از محل دهها میلیارد تومانی است که همه ساله تحت عنوان کمک به اشخاص حقیقی و حقوقی در اختیار شخص رئیس مجلس قرار می گیرد (در یکی از سالهای اخیر این مبلغ حدود چهل میلیارد تومان بود)به هر کس ایشان صلاح بدانند می دهند و ممکن است نمایندگان را نیز شامل شود.

بدیهی است با دستمال کثیف نمیشود شیشه را پاک کرد

من نمی دانم چرا این موارد را آقای توکلی که دیده بان شفافیت درست کرده تا کنون شفاف نکرده!

پ.ن این مبالغ و ردیف ها مربوط به دوره قبل است و البته هر از چندی و از جمله در ابتدای هر دوره با توجه به نرخ تورم درصد قابل توجهی افزایش می یابد و مبالغ و ردیف های این دوره را می توان از هیئت رئیسه و یا خود نمایندگان سؤال کرد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com