هزارنفر از دانشجویان خوزستانی در نامه‌ای به روحانی ضمن تاکید بر گلایه‌مندی مردم از عدم تحقق وعده‌های دولت از او خواستند تا با حضور در دانشگاه چمران به سوالات مردم و دانشگاهیان در خصوص عملکرد دولت پاسخ دهد.

در این نامه خطاب به روحانی آمده است: «شما در سفر اولتان به خوزستان و در مقاطع مختلف وعده‌هایی به مردم داده‌اید. از وعده مرتفع شدن مشکل ریزگردها و حل مشکلات بهداشتی و درمانی و آب و فاضلاب استان تا بهبود اوضاع اقتصادی و ایجاد اشتغال برای جوانان. مردم خوزستان از مسئولان گلایه دارند، زیرا اینک علاوه بر این‌که استانشان هوا ندارد، هرازچندگاهی از نعمت آب و برق و تلفن نیز محروم می‌شود. حال که به استان خوزستان تشریف می‌آورید، چه نیکوست که مردم استان را در جریان روند اجرایی شدن وعده‌های قبلی و چگونگی حل مشکلات و معضلات اخیر قرار دهید و درباره اقدام و عمل‌های دولت در یک سال اخیر با مردم گفت‌وگو کرده و به آن‌ها توضیح دهید.»
آلودگی هوا و قطعی مکرر برق و آب و خطوط تلفن در هفته‌های اخیر باعث شرایطی بحرانی در اهواز و برخی شهرستان‌های خوزستان شد. شهروندان اهوازی در اعتراض به بی‌عملی مسئولان و عدم تحقق وعده‌های دولت در مقابله با آلودگی هوا دست به تجماتی زدند که یک هفته‌ به طول انجامید. در پی این تجمعات دولت حسن روحانی برای اجرای یک برنامه کوتاه‌مدت مقابله با گردوغبار در خوزستان ۳۰میلیارد تومان بودجه اختصاص داد و وزرات جهاد کشاورزی را به عنوان مسئول اجرای پروژه مقابله با کانون‌های داخلی ریزگرد معرفی کرد.
در سال ۱۳۹۳ عدالت برای ایران به همراه ۱۰ سازمان‌ حقوق‌بشری ایرانی و بین‌المللی با ارسال نامه‌ای به گزارشگران و کارشناسان سازمان ملل ضمن هشدار نسبت به وضعیت مردم جنوب غرب ایران خواهان پیگیری بحران زیست‌محیطی در غرب و جنوب غربی ایران شد.
گزارش «حق حیات مردم جنوب غرب ایران در خطر است» را از اینجا بخوانید.
کانال تلگرام عدالت برای ایران را دنبال کنید

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com