درابتدا هدف از نوشتن همچنين مقاله مهمي اين باشد در ابتدا كلام كه هاشمي رفسنجاني خود روزگاري در دست داشتن صدها ترور انديشمندان وروشنفكران داخل وخارج دست داشته است.از تازه ترين رازهاي فاش شده اين شخص توسط
اسدالله بادامچیان عضو ارشد حزب موتلفه اسلامی مي باشدكه گفته بود: اسلحه‌ای که با آن حسنعلی منصور (نخست‌وزیر شاه) ترور شد، هاشمی رفسنجانی به ما داد. در زمان حیاتش قرار بود فاش نشود .

هاشمي رفسنجاني پس از ديدار سري دو ساعته اي كه با سران سپاه پاسداران داشت ، دوساعت بعد از جلسه دچار سكته شد،وآنطور كه گفته اند تيم پزشكي باايشان نبودند،
حسن قاضی‌زاده روز یکشنبه ۱۹ دی در نخستین ساعات اعلام خبر درگذشت هاشمی رفسنجانی از احتمال «کوتاهی» در روند درمانی وی سخن گفته بود.

آقای قاضی‌زاده گفته بود آن طور که به او گزارش شده ظاهرا تیم پزشکی همراه اکبر هاشمی رفسنجانی نبوده و ممکن است در این زمینه «کوتاهی» صورت گرفته باشد.

قاضی‌زاده افزوده بود که باید یک تیم پزشکی همراه «شخصیت‌ها» باشد٬ اما زمانی که هاشمی رفسنجانی دچار عارضه قلبی شد، به دلیل نبود تیم پزشکی، فرصت از دست رفت.
قاضی‌زاده هاشمی گفته که هم در تشخیص «سکته قلبی» و هم در رساندن هاشمی به بیمارستان «تاخیر» وجود داشته است.
امااين اظهار نظرها در ایران زود تحت فشار وتغيير مى كنند

 فرزان صفائيان

فرزان صفائيان

وزیر بهداشت در روز بعد از مرگ رفسنجاني گفت: پرونده‌ای در کار نیست؛ جای هیچ‌گونه شبهه‌ای نبوده و دلایل فوت کاملا واضح است. آقای هاشمی خودش علاقه‌ای به داشتن تیم پزشکی نداشت!
آيا رفسنجاني كه عامل ترور احمد خميني بود خود نيز عامل موادشيميايي ديگري شدتوسط محافظ كاران!!!!!

اگر به كارنامه هاشمي رفسنجاني نگاهي بندازيم ميتوانيم بيان كنيم كه :
رفسنجاني از مهره هاي دانه درشت و كليدي نظام بود و اگر در انفجار حزب جمهوري او و خامنه اي هم حضور داشتند و از بين رفته بودند في الواقع رژيم كسي كه بتواند نظام را در كنار خميني رهبري كند و بقايش را حفظ كند نداشتند
او آخوندي مكار و حيله گر بود و با صطلاح مار خورده و افعي شده بود.
او يكي ازستونهاي اصلي نظام بود و از وي با عنوان استوانه نظام نام مي بردند و از هنگام به قدرت رسیدن خمینی، نزدیکترین دستیار او به‌شمار می‌رفت و در همه جنایتهای خمینی نقش درجه اول را داشت.
به گزارش آسوشیتدپرس حضور او چه به‌طور مستقیم و چه از طریق پشت صحنه به اشکال مختلف احساس می‌شد. او همچنین یک دلال در طرحهای مخفی هم‌چون توافق تسلیحاتی ایران کنترا در سالهای ۱۹۸۰ بوده است و در پشت صحنه مسأله اتمی رژیم ایران، رفسنجانی خرید مخفیانه تکنولوژی و تجهیزات مربوطه از پاکستان و سایر جاها را هدایت کرد».
در دوران جنگ هشت ساله رفسنجاني جانشين خميني بودو در خرداد ماه سال شصت و هفت به‌عنوان فرمانده کل قوا منصوب گرديد. وي همراه با محسن رضايي سركرده پاسداران در به کشتن دادن صدها هزار تن از مردم ایران و به روی مین فرستادن کودکان و نوجوانان، نقش مستقيم داشت .
رفسنجاني اين آخوند مكار و جنايتكار همچنين پس از پايان جنگ پاسداران را وارد عرصه فعاليت اقتصادي و غارت وچپاول كرد. رفسنجاني از قبل غارت و چپاول مردم ايران و سرمايه هاي ملي ايران به ثروت هنگفتي رسيد. او در زمان خمینی ریاست مجلس رژيم را به عهده داشت و از بزرگترین جنایتهای وي شراكت و نقش وي در قتل‌عام سي هزار تن از زندانیان سیاسی در سال شصت و هفت مي باشد و به همراه خامنه‌ای و احمد خمینی، دستورات جلاد جماران را مو به مو به هیأت مرگ منتقل می‌کرد. رفسنجانی پیش از آن نیز از مهمترین حامیان و مشوقان لاجوردی جلاد اوین بود و از او در برابر اعتراضات منتظری دفاع می‌کرد و در عزل منتظری نیز ایفای نقش نمود.
پس از مرگ خمینی، اين رفسنجاني بود كه خامنه اي را يك شبه در خُم رنگرزي به عنوان آيت الله رنگ كرد تا ولي فقيه بشود. رفسنجاني پس از خامنه‌ای ریاست‌جمهوری رژیم را به عهده گرفت و این سمت را تا سال هفتاد و شش براي مدات هشت سال عهده‌دار بود. اما وحدت رفسنجانی و خامنه‌ای به طولی نیانجامید و به تضاد و جنگ قدرت پایان‌ناپذیر بین این دو تبدیل شد.
رفسنجانی طراح و سازمانده طرورهاي رژيم در خارج کشور بود و چه در زمان حیات خمینی و چه پس از آن در اجراي اين ترورها نقش عمده داشت و از همین رو توسط دادگاه آلمان در جنایت میکونوس كه رهبران حزب دمكرات كردستان ترور شدند محکوم گرديد . او همچنين در انفجار تروریستی مركز يهوديان دربوئنوس‌آیرس و مرگ هشتاد و شش تن نقش درجه يك داشت و از سوی قضاییه آرژانتین و پلیس بین‌المللی تحت تعقیب بود. در درون رژيم از وي بخاطر دهها فقره ترور و كشتار در داخل و خارج ايران با عنوان ” آىت الله سرخ پوش” نام مي بردند.
رفسنجانی در همه دوره‌های مجلس خبرگان نظام عضو این مجلس بود و پس از مرگ آخوند مشکینی در سال هشتاد و شش ریاست آن را به عهده گرفت و این کرسی را در سال نود در جنگ قدرت با خامنه‌ای از دست داد.
علت بنیادی خصومت میان خامنه‌ای و رفسنجانی آن بود که رفسنجانی حاضر به تن‌دادن به ولایت مطلقه خامنه‌ای نبود و بارها به اشکال مختلف بر این نکته که خامنه‌ای حائز همه ویژگیهای ولایت‌فقیه نیست، انگشت می‌گذاشت و بر شراکت خودش در قدرت اصرار می‌ورزید و آن را در قالب تز رهبری شورایی و ولایت شورایی عرضه می‌کرد.
پس از پیامدهای جنگ قدرت در رأس نظام در سال۸۸، خامنه‌ای و باندش رفسنجانی را به‌عنوان رأس فتنه به‌صورت مستقیم و غیرمستقیم معرفی می‌کردند و مورد حمله قرار می‌دادند.
در جریان جنگ قدرت فزاینده میان خامنه‌ای و رفسنجانی، خامنه‌ای در سال ۹۲ توانست رفسنجانی را توسط شورای نگهبان دست‌نشانده خود رد صلاحیت کند و مانع کاندیداتوری او شود؛ اما ناگزیر و در ترس از قیام ۸۸ به آخوند حسن روحانی که نوچه رفسنجانی شمرده می‌شود، تن داد و طی ۴سال گذشته، رفسنجانی دوباره عملاً به‌عنوان پدرخوانده دولت روحانی و فرد شمارة ۲ رژیم و به‌طور رسمی نیز در مقام ریاست مجمع تشخیص مصلحت ایفای نقش می‌کرد.
با مرگ رفسنجاني يكي از مهره هاي اصلي رژيم حذف شد و از انتقام خشم خلق گريخت. اما نظامي كه رفسنجاني جنايتكار يكي از مهرهاي اصلي و كليدي و جنايتكارش بود از قيام خشمگين خلق گريزي نيست.

جنایتکارانی مانند رفسنجانی در تاریخ بسیارند که وقتی از قدرت کنار گذاشته شوند و یا زمان فرا رسیدن آنرا نزدیک بدانند می آیند نقش اپوزوسیون را بازی می کنند تاریخ را بخوانید بسیار می توان مشاهده کرد. طارق عزیز دست راست صدام در بازجویی ادعا می کرد که مخالف سیاستهای صدام است آمریکایی ها گفتند خودتی و در هلف دونی انداختنش. رودلف هس دست راست هیتلر در اواخر جنگ به انگلستان پرواز کرد و گفت مخالف هیتلر است انگلسی ها گرفتنش و تا آخر عمرش در حبس بود. ساده لوح و فراموشکار نباشیم و از تاریخ بیاموزیم!!!

٢٠دي ماه ٩٥

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)