موضوع اين جشن دگرباشان٥٠ مي باشد كه ٥٠ سال از زماني كه همجنسگرايي در انگلستان جرم زدايي شد را جشن مي گيرد.

اميد است كه بيش از ٩٠ جشن غرور سراسر انگلستان را گرد هم آورد، گشايش جشن غرور انگلستان ٥٠ سال پس از  جرمزدايي از همجنسگرايي در سال ١٩٦٧ آغاز مي شود.

جشن غرور انگلستان با جشن غرور در شهر هال (شرق يوركشاير) ادغام و در ٢٢ ژولاي ٢٠١٧ برگزار خواهد شد.

“گي استار نيوز” با “اندي ترين” و “استيو تيلور” روساي مشترك شبكه سازماندهي جشن غرور انگلستان گفتگو نمود تا هر چيزي كه شما لازم است بدانيد را كشف كند :

ايده ي جشن غرور انگلستان چگونه مطرح شد؟

اندي : من اين ايده را ابتدا در جلسه شبكه سازماندهي جشن غرور انگلستان پيشنهاد دادم و به عنوان فرصتي است تا به رويداد جشن غرور انگلستان شانس اين را بدهيم تا هر سال بدرخشد.

اين همچنين فرصتي است تا تمركز نسبت به جشن هاي غرور كوچكتر كه بزرگترين يا طولاني ترين جشن هاي رايج نيستند را تغيير جهت دهيم.

موضوع جشن غرور انگلستان دگرباشان٥٠ مي باشد و يك فرصت چندين نسلي است كه نشان دهد كه تا چه حد از زمان جرم زدايي از همجنسگرايي پيش آمديم.

استيو : من عاشق اين ايده هستم، بويژه چون انگلستان بيش از هر كشوري در اروپا داراي جشن غرور است. بنابراين ما قصد داريم كه از مدل جشن غرور اروپا و از جشن غرور انگلستان استفاده كنيم تا آگاهي از ٩٠ جشن غرور مختلف در اين كشور را بالا بريم.

چرا شهر هال را انتخاب نموديد؟

اندي : جامعهدگرباشان بخشي جدايي ناپذير از زندگي فرهنگي ماست و تيم هال ٢٠١٧ جشن غرور در اين شهر را به عنوان بخش بزرگي از فصل آزادي براي ٢٠١٧ دارد.

 

چه كيفيتي براي يك جشن غرور نياز است تا براي ميزباني جشن غرور انگلستان در نظر گرفته شود؟

اندي : تمايل و توانايي تا يك موضوع ملي را انجام دهيم. ما نمي خواهيم كه مانع هر گونه جشن غرور بشويم اما شهر فرهنگي انگلستان بودن يك فرصت و شانس مي دهد تا زندگي دگرباشان را برجسته كند و حمايت از تمامي كساني را فراهم مي كند كه مبارزه مي كنند يا احساس منزوي بودن دارند.

 

استيو : ما با تمامي جشن هاي غرور فعاليت مي كنيم تا ضوابط و فرايندهاي برنامه براي سال هاي آينده را تنظيم كنيم. اميدواريم كه در كنفرانس مان در ماه اكتبر در “بلك پول” جشن غرور ٢٠١٨ انگلستان را انتخاب كنيم.

 

تاثير مورد انتظار اين رويداد بر جامعه محلي چيست؟

 

اندي : شكي نيست كه رويدادهاي جشن غرور تاثير مثبتي بر زندگي جامعه محلي آن دارد، بنابراين جشن غرور انگلستان افزايش پر سرعتي به اين تاثير مي دهد و حتي افراد بيشتري را به اين رويداد جذب مي كند. سازمان هايي كه تمايل دارند به جشن هاي غرور بزرگتري بچسبند ممكن است حتي تصميم بگيرند كه كاري متفاوت نيز انجام دهند! از رويداد جشن غرور محلي خودتان لذت ببريد و آن را حمايت كنيد اما جشن غرور ديگري شايد جشن غرور منطقه اي را نيز انتخاب كنيد.

 

چه چيزي اين جشن غرور را از ٩٠ جشن غرور ديگر كه از پيش در انگلستان برگزار شده، متمايز مي كند؟

 

اندي : هر جشن غرور تنها با مكاني كه در آن برگزار مي شود منحصر به فرد است. پيشرفت فوق العاده در جشن هال ٢٠١٧، از زيرساخت ها و پشتيباني كه بر موفقيت جشن غرور هال بنا مي شود بهره مند شده است. اين رويدادي ملي است و ما از شما استقبال مي كنيم تا به عنوان گزينشي به هال بياييد. جشن غرور انگلستان داراي انتخابي از جشن هاي فرهنگي به مدت يك هفته مي باشد و همه آنها پيرامون موضوع دگرباشان٥٠ متمركز شده است.

 

شما چطور تضمين مي دهيد كه جشن غرور انگلستان براي همه فراگير است؟ به عنوان مثال افرادي با معلوليت ها و افراد دگرجنس گونه.

 

اندي : به عنوان بخشي از برنامه هال ٢٠١٧، ما با توليدكنندگان و تيمي كار مي كنيم كه اطمينان كسب كنيم كه اين رويدادي بسيار دست يافتني است. ما در فرايند مشاوره با سازمان هايي هستيم كه به دستيابي كمك كنند. ما اكنون درباره فضاهاي ايمن و شكل هاي مختلف برنامه هاي تفريحي و عنصرهايي كه تنها پيرامون مرحله اصلي قرار دارند گفتگو مي كنيم.

اين مساله در جابجايي جشن غرور كه مكان اصلي جشن غرور هال در سال ٢٠٠٢ بود منعكس شده است.

 

چيز ديگري هست كه بخواهيد اشاره كنيد؟

 

استيو : در سال ٢٠١٧ تقريبا ١٠٠ رويداد جشن غرور برگزار خواهد شد. نقش كليدي براي اين شبكه، افزايش آگاهي از جشن غرورهاي كوچك تر است تا افراد تنها به لندن، منچستر، {بيرمنگام و برينگتون فكر نكنند. مانند جشن غرور اروپا كه هر ساله در شهر متفاوتي برگزار مي شود، و جشن غرور جهاني كه هر  دو سال برگزارمي شود، جشن غرور انگلستان ما را قادر مي سازد كه تاثير جشن هاي غرور در اروپا را جلوه گر سازيم و حتي گردشگران بيشتري را مشتاق نماييم.

من در حال ديدار از ١٨ جشن غرور امسال اطراف انگلستان و اروپا هستم و ما به تمامي خوانندگان مان اصرار مي كنيم كه به عنوان تصميمي در سال جديد از تنها يك جشن غرور بيشتر از سال گذشته ديدار كنند.

 

اطلاعات بيشتر درباره جشن غرور انگلستان در لينك زير موجود است .

 

www.prideinhull.co.uk

 

ترجمه تخصصي براي دارما و مارتيا: احسان پارسي

 

‏‎ما همه جا هستيم، آزاد و برابر:

 

‏‎فيس بوك ما:

‏‎‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia

‏‎وب سايت ما:

‏‎‏http://dharmamartia.org

‏‎صفحه خبر وب سايت :

‏‎‏http://dmblog.dharmamartia.org/home

اينستاگرام ما:http://‏www.planettransgender.com

‏dharmamartia

توييتر ما:

‏@DharmaMartia

‏‎كانال تلگرام ما:

‏‎‏https://telegram.me/DharmaMartia

‏‎همكاران ما:

‏‎‏رسانه همياري:

‏‎‏http://media.hamyaari.ca

‏‎‏سايت خودنويس:

‏‎‏www.Khodnevis.org

‏‎‏ فضاي اختصاصي دارما و مارتيا در تريبون زمانه:

www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia

سايت پلنت ترنسجندر:

‏www.planettransgender.com

 

‏‎منبع :

 

http://www.gaystarnews.com/article/first-ever-uk-pride-coming-2017/gs.tanT6oY

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)