آیت مهرعلی بیگلو فعال مدنی با سابقه آذربایجان امروز در شهر صوفیان آذربایجان شرقی توسط نیروهای امنیتی حکومت ایران دستگیر شد و به بازداشتگاه انفرادی اداره اطلاعات تبریز منتقل گردید. بنا به تماس تلفنی که با خانواده ایشان انجام گرفت زمان دستگیری را  امروز تاریخ ۰۹ ژانویه ۲۰۱۲ حوالی ساعت ۳ بعد از ظهر به وقت ایران اعلام کردند و تا حالا از سرنوشت این فعال مدنی اطلاعی در دست نیست احتمالا در حال حاضر در بازداشتگاه اطلاعات تحت شکنجه و بازجویی قرار دارد. هنگام دستگیری این فعال مدنی همسرش زهرا فرج زاده هم همراه ایشان بوده است. مامورین پس از تفتیش اتومبیل آیت مهرعلی بیگلو را همراه با وسائل شخصی با خود بردند و اتومبیل را تحویل همسرش دادند. 

آیت مهرعلی بیگلو بخاطر فعالیت مدنی خود تا حالا چندین بار دستگیر شده و به حبس های طویل المدت محکوم شده است. این فعال مدنی آخرین بار در تاریخ ۱۰ می  ۲۰۱۰ توسط مامورین امنیتی دستگیر و نزدیک به ۸ ماه در حبس انفرادی تحت شکنجه و بازجویی بود و همراه با ایشان همسرش زهرا فرج زاده هم محبوس بود که بعدا با حکم دادگاه انقلاب به ۱۹ ماه حبس تعزیری و جزای نقدی محکوم شد.

این فعال مدنی آذربایجانی پیش از این نیز در مراسم بزرگداشت پروفسور زهتابی در ۲۱ آذر ۸۱ و مراسم سالروز تولد بابک خرمدین در تیرماه ۸۳ بازداشت و به احکام حبس محکوم گردیده بود.

آیت مهر علی بیگلو مدیر مسئول سابق نشریه دانشجویی قوپوز (ساز) و فارغ التحصیل فوق لیسانس مدیریت از دانشگاه تربیت مدرس تهران می باشد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com