capture

کانادایی ها فکر می کنند مسلمانان بیشتری از آنچه واقعا هست در کانادا وجود دارد.

ما فکر می کنیم که یک سوم کانادایی ها باور دارند که همجنسگرایی کاری پلید است، اما در واقعیت، تنها بخشی از جمعیت این فکر را می کنند.

بطور متوسط، کانادایی ها باور دارند یک چهارم جمعیت فکر می کنند داشتن  رابطه جنسی پیش از  ازدواج اشتباه است. در واقع، تنها ١۵٪‏ ما فکر می کنیم شما باید پیش از ازدواج رابطه جنسی داشته باشید.

ما فکر می کنیم تنها ۶٠٪‏ ما شاد هستیم، که در واقع ٨٧٪‏ ما می گوییم که ما عالی و شگرف هستیم.

اینها همه یافته هایی از بررسی سالانه خطرهای ادراک شرکت بین المللی رای گیری ایپسوس می باشد. این شرکت در ۴٠ کشور درک مردم از واقعیت آمار جمعیتی را با واقعیت آمار جمعیتی مقایسه کرده است. و در بیشتر موردها یافت که مردم کاملا در اشتباه هستند.

از ۴٠ کشور شرکت کننده در این بررسی،  کانادا در رتبه ١٢ ام “شاخص بی خبری” قرار گرفت.

“دارل بریکر”، مدیر عامل شرکت جهانی روابط عمومی ایپسوس می گوید سوء تفاهم مردم از عواقب سیاست عمومی است.

“ما مجذوب این ایده از افسانه و واقعیت شدیم. آنچه مردم واقعا فکر می کنند می دانند و آنچه واقعیت است و آنچه نقطه مقایسه می باشد.”

و دلیل اینکه اینقدر این مساله جالب است این است که بسیاری از سیاست هایی که ما امروز می بینیم گرایش دارند با این برداشت اشتباه هدایت شوند. بنابراین اگر مردم واقعا واقعیت را می دانستند، ممکن است نقطه نظر متفاوتی داشته باشند.”

زمینه ای که در آن کانادایی ها و بیشتر کشورهایی غربی بویژه در مورد آن اشتباه می کنند اندازه و میزان رشد جمعیت مسلمانان است. بر طبق این رای گیری، کانادایی ها بطور متوسط باور دارند که ٢٧٪‏ جمعیت را مسلمانان تشکیل می دهند. واقعیت این است که بر طبق بررسی خانگی ملی، تنها ٣.٢٪‏ ما مسلمان هستیم.

کانادایی ها همچنین باور دارند که تا سال ٢٠٢٠، یا تنها کمی بیش از سه سال، ٢٧٪‏ جمعیت مسلمان خواهند بود. بدین معناست مردم فکر می کنند که بیش از ١ نفر از ۴ نفر در کانادا مسلمان خواهند بود. بریکر می گوید در حالی که جمعیت مسلمان در حال رشد است، این درکی عجیب و غریب است.

“این سریع ترین دین در حال رشد در کاناداست، اما واقعیت این است که، هنگامی شما به رشد مقدار کلی جمعیت که در حال وقوع است، نگاه می اندازید، حتی اگر جمعیت مسلمانان در حال رشد است، اما قطره ای در دریاست.”

“یاسمین زین”، پروفسور جامعه شناسی در دانشگاه ویلفرد لوریر می گوید که این درک که مسلمانان دارند کانادا را غرق می کنند بخشی از یک “هراس اخلاقی” است که توسط رسانه ها و سیاست مداران هدایت شده است.

برای زین، زمانی که سیاست مداران ممنوعیت نقاب را در خدمات عمومی در الویت قرار می دهند، زمانی که تعداد معدود یا هیچ فردی در خدمات عمومی فدرال در واقع نقاب نمی زند، به مردم این گمان داده می شود که جمعیت مسلمانان هم دسیسه آمیز است و هم به سرعت دارد بر جمعیت غیر مسلمان سبقت می گیرد.

“در کانادا هراس اخلاقی درباره گروه های مختلف مهاجر وجود داشته است، خواه چینی باشند، فرم های بسیاری از  نژادپرستی سیستماتیک وجود داشته است.  سرخپوستان آمدند تا در کانادا کار کنند و در مورد آن نیز هراس اخلاقی وجود داشت. هر زمان که هجوم جدیدی از جامعه ها در تاریخ ما وجود دارد، هراس اخلاقی پیرامون آن بوده است که چگونه آنها ممکن است بافت جامعه را تغییر دهند. و ما شاهد آن استعاره هایی به روش های جدید با این مفهوم “سهام قدیمی کانادایی” و “آزمون ارزش های کانادایی” هستیم که انعکاس همه نوع اتفاق هایی است که همچنین در اروپا در دهه گذشته رخ داده است. ایده ای که مسلمانان دارند می آیند.”

داده ها در این بررسی برای بریکر سبب خوشبینی است، زیرا نشان می دهد که کانادایی ها فکر می کنند جامعه غمگین، مجزا و بدون مدارا می باشد، اما در واقعیت ما شاد، فراگیر و گروهی به خوبی سازگار هستیم.

واقعیت کلیدی برای بریکر این است که رسانه ها و سیاست مداران زمان بیشتری صرف می کنند تا از بی خبری مردم بهره برداری کنند، به جای اینکه موفقیت های ما را جشن بگیرند.

“دارل بریکر”، امور عمومی ایپسوس گفت :”ما باید بعضی از سرزنش ها و تقصیر ها و بعضی از شرمندگی ها را بر گردن سیاست مدارانی بگذاریم که  به این حوزه ها وارد می شوند زیرا باور دارند که بعضی بهره های سیاسی بر پایه بی خبری مردم وجود دارد و اخبار شبانه را پخش می کنند. به جای تمرکز بر نژادپرستی، به جای تمرکز بر عصبانیت، به جای تمرکز بر افرادی که شاد نیستند، بیایید خبری را منتشر کنیم که به واقعیت نزدیک است که ما در آن شاهد کاهش  تعصب بوده ایم. که در آن شاهد افزایش سطع شادی در این کشور بوده ایم.”

بر طبق ایپسوس : این بررسی از طریق سیستم پنل ایپسوس در ۴٠ کشور سراسر جهان انجام گرفت. تقریبا ١٠٠٠ نفر بین سن ۶۴-١۶ یا ۶۴-١٨ در  استرالیا،  برزیل،  کانادا،  چین،  فرانسه،  آلمان،  بریتانیای کبیر،  ایتالیا،  ژاپن،  ایالات متحده و تقریبا ٨٠٠ نفر بین سن ۶۴-١٨ در  جمهوری چک،  مونتونگرو،  هلند،  نروژ و  صربستان مورد بررسی قرار گرفتند.

تقریبا ۵٠٠ نفر بین سن ۶۴-١۶ و ۶۴-١٨ در کشورهای باقیمانده مورد بررسی قرار گرفتند.

داده های واقعی برای هر پرسش از منبع های تایید شده مختلف از جمله بررسی ارزش های جهانی و مرکز پژوهش پیو گرفته شده است. یک لیست کامل منبع ها/لینک ها برای داده های واقعی در این مقاله وجود دارد.

ترجمه تخصصی برای دارما و مارتیا: احسان پارسی

‏‎ما همه جا هستیم، آزاد و برابر:

‏‎فیس بوک ما:

‏‎‏‎‏https://m.facebook.com/DharmaMartia

‏‎وب سایت ما:

‏‎‏http://dharmamartia.org

‏‎صفحه خبر وب سایت :

‏‎‏http://dmblog.dharmamartia.org/ home

اینستاگرام ما:

‏dharma martia

توییتر ما:

‏@DharmaMartia

‏‎کانال تلگرام ما:

‏‎‏https://telegram.me/DharmaMartia

‏‎همکاران ما:

‏‎‏رسانه همیاری:

‏‎‏http://media.hamyaari.ca

‏‎‏سایت خودنویس:

‏‎‏www.Khodnevis.org

‏‎‏ فضای اختصاصی دارما و مارتیا در تریبون زمانه:

www.tribunezamaneh.com/archives/author/dharma-martia

سایت پلنت ترنسجندر:

‏www.planettransgender.com

‏‎منبع :

http://www.cbc.ca/radio/the180/a-lottery-for-senators-it-s-time-to-question-google-s-algorithm-and-wind-chill-1.3898347/canadians-are-wrong-about-muslims-happiness-and-homosexuality-1.3898638

 

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)