ماف نیوز: بمب گذاری در مقر حزب دموکرات کردستان دست کم ۲۱ شهید و‌ زخمی در پی داشت.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، در اثر انفجار دو موتورسیکلت در روبروی دفتر سیاسی حزب دموکرات کردستان در شهر کویه (کویسنجق) دست کم ۸ تن شهید و ۱۳ تن زخمی شدند.
خبرنگار ماف نیوز در اقلیم کردستان هویت یکی از شهدا را «علی قویتاسی» از پیشمرگان این حزب عنوان کرده و گفت: بیشتر قربانیان از اعضای این حزب هستند و یک تن از اعضای نیروهای انتظامی اقلیم کردستان هم شهید شده و یک تن نیز زخمی شده است.

اولین انفجار در داخل مغازه ای در نزدیکی محل برگزاری مراسم شب یلدا روی داده و دومین انفجار هم بعد از ازدحام جمعیت برای کمک رسانی به زخمیان روی داده است. پلیس اقلیم کردستان گفته است که تحقیقات خود را در این زمینه آغاز کرده اند.

تاکنون هیچ طرف سیاسی و یا حتی جمهوری اسلامی، مسئولیت انفجار را عهده دار نشده است. بعد از اعزام پیشمرگان حدک و حدکا در بهار سال ۱۳۹۴ به مرزها و داخل خاک کردستان، تهدیدات جمهوری اسلامی به این احزاب شدترفته است.

هر ساله حزب دموکرات کردستان و حزب دموکرات کردستان ایران در دو مراسم جداگانه، سالگرد تولد رهبر پیشین خود دکتر عبدالرحمان قاسملو را گرامی می دارند.

مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، این حرکت را یک اقدام تروریستی عنوان کرده، با خانواده های جانباختگان همدری میکند و خواستار اخذ تدابیر امنیتی بیشتر از سوی اقلیم کردستان است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)