با توجه به نزدیک شدن به ۲۱ نوامبر روز جهانی تلویزیون باید اشاره کرد که فعالین حقوق بشر برنامه های مختلفی که موجب گسترش صلح ، توسعه ی اجتماعی ، تقویت مسائل فرهنگی جامعه و تبلیغ آزادی بیان و قوانین صحیح جهانی می باشد را تحسین می کنند و در مقابل با حکومتی چون حکومت جمهوری اسلامی که از با استفاده از برنامه هایی که مشخصا کاربرد سیاسی دارد و تلاش به ترویج اسلام و شست و شوی مغزی مردم را دارد ، مبارزه و محکوم می کنند .
تلویزیون یکی از تاثیر گذار ترین رسانه های عصر حاضر می باشد که مشخصا طبق قوانین حقوق بشری برنامه ها وشبکه ها محق به آزادی در فعالیت هایشان می باشند با توجه به این که باید بر نامه هایشان در راه گسترش صلح و آموزش صحیح فرهنگی باشد .
امروزه متاسفانه در جمهوری اسلامی با نبود آزادی بیان ، اندیشه و رسانه ها با ضعیف تر و بی کیفیت تر شدن رسانه از جمله تلویزوین مواجه شده ایم . ما شاهد های دستگیری پی در پی ، ممنوع تصویر شدن ، و رمیه شدن مجری های تلویزیونی هستیم که این امر نشان گر آزاد نبود رسانه ها و همچنین نقض حقوق بشر توسط جمهوری اسلامی می باشد .
باید تئجه داشت که رسانه ها چه بصورت اینترنتی و چه تلویزیون یکی از مهمترین مواردی می باشند که می توان با استفاده از آن به صورت مستقیم با مردم جامعه ارتباط و در راه فرهنگ سازی از آن ها استفاده کرد به همین دلیل سازمان های جهانی و حقوق بشری از فعالیت شبکه‌های تلویزیونی مستقل و هم‌چنین تولید برنامه‌هایی که به صلح، توسعه‌ی اجتماعی و اقتصادی و تقویت مسائل فرهنگی جامعه منجر می‌شود، حمایت به‌‏عمل می آورد
همچنین وظیفه ی هر انسان می باشد که از حق آزادی رسانه ها دفاع کند و مشخصا به جمهوری اسلامی اعتراض می کنم چرا که دلیل خفقان ها در ایران می باشد و به عنوان یک دولت نقض کننده حقوق بشر نه فقط آزادی بیان بلکه بسیاری از موارد حقوق مردم جامعه .
همچنین تلویزیون یکی از تاثیر گذارترین مواردی است که بر روی جامه ی جوان و کودکان تاثیر بسزایی می گذارد . متاسفانه از همین امر ، جمهوری اسلامی ایران استفاده کرد و می کنند و بر روی جامعه ی جوان تاثیر می گذارد و بشکلی که این دولت نیروی جوان را برای خود می خرد ، همانطور که می توان دید درصدی زیادی از جوانان در بسیج های محل و شهرشان عضو می شوند ، نیرویی که توسط سپاه ایران اداره می شود .
از سویی دیگر متاسفانه هیچ برنامه ی شاد ، متنوع و سرگرم کننده در رسانه های اران و تلویزیون ایران وجود ندارد و این یکی از دلایلی می باشد که مردم از فقر فرهنگی و همچنین یکی از بزرگترین تاثیر هایی که در حال حاضر شاهد هستیم ، عصبی شدن مردم می باشد .
مشخصا زمانی که مردم جامعه ایران یکی از غمگین ترین جمعیت جهان را تشکیل می دهند و دولت جمهوری اسلامی هیچ کاری برای بهبود این وضعیت انجام نمی دهد و هیچ برنامه ای نیز برای کمی لبخند وشادی در برنامه های تلویزیونی ایران جای ندارد ، مردم از عصبی شدن و تخلیه نشدن مانند بمبی می شوند که هر لحظه احتمال منفجر شدن دارند .
برای مثال اخبار ها و گفتار های مجری های تلویزیونی بشکلی می باشد که دولت های غربی را دشمن ، دین های دیگر را حرام و دروغین ، دولت جمهوری اسلامی را حامی مردم و اسلام گرایی را ترویج می کنند و این امر می تواند بر روی افکار عمومی تاثیر بگذارد .
ما جمهوری اسلامی را به عنوان یک دولت نقض کننده حقوق بشر و تخریب فرهنگ و جامعه ی جوان در ایران و آزاد نگذاشتن رسانه و بیان محکوم می کنیم.
امید ما این است که روزی در ایران شاهد آزادی رسانه ها و برنامه های فرهنگی و شاد و همچنین برنامه های را راستای صلح جهانی در تلویزیون ایران باشیم .

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com