تا به حال یک “داف”  دیده اید؟ یک  “دیوانه” چه ؟ مطمئنم که جوابش اریست .چیزی که در این شهر زیاد است داف است و دیوانه . پاورقی زیر برای انهایی که شاید معنای داف را ندانند :

”  داف اصطلاحی ست که میان نسل نو در ایران باب شده و دریک کلام یعنی ” دختر خوشکل” . اما کسانی هم می گویند که این کلمه مخفف ” دخترایرانی فرنگی” ست . اما داف بودن برای خودش ادابی دارد . داف باید لباس مرتب و تنگ بپوشد لااقل نیمی از موهایش همیشه پیدا باشد ، لازم نیست حتما ناخن مصنوعی داشته باشد ولی باید حتما لااقل یکی از انها انقدر بلند و تمیز باشد که به خوبی نمایان باشد . بوت و کیف و شال باید حتما ست باشند ، برای داف بودن لازم نیست سواد زیاد داشته باشی ، چند بیتی از فروغ و چند کلامی اهنگ متال زمزمه کنی ، از سیاست همین قدر بدانی که رییس سازمان ملل چه نام دارد کافی ست .

برای داف بودن باید بدانی بهترین کافی شاپ شهر کجاست ، دوستان بسیار داشته باشی ، باید بتوانی چشم بسته اس ام اس تایپ کنی ، باید تن و لباست بوی عطر بری بری بدهد ، لااقل یک دست وسائل ارایشی خوب و مرغوب داشته باشی ،  صاف و مستقیم نگاه کنی ادم ها را ادم حساب نکنی ، باید از حرکاتت تکبر ببارد ، باید دیگران برای یک نظر انداختنت تا پایان عمر انتظار بکشند،

برای داف بودن باید عاشق فال قهوه باشی ، از پیش گوها خوشت بیاید ، همه ی سینماهای شهر را بلد باشی ، دست به سیاه و سفید نزنی هرگز کارنکنی ، پدر و مادر دندشان نرم ، خرجت را بدهند ، باید مرتب گوشی موبایل عوض کنی ”

و حالا اگر عاشق یکی از این داف ها شوی و از قضای روزگار او تو را رها کند کوچکترین اتفاقی که برایت می افتد حتما دیوانگی ست. کتاب شعر ” داف و دیوانه ” نمایش  همین  رنج است. امین منصوری شاعر شعر نو ، نقاش نیز  هست . و این کتاب ترکیبی ست از شعر و نقاشی ، که طبعا ان را بسیار جذاب کرده است .

کسانی پس ازخواندن کتاب به یاد بوف کور افتاده اند ، بی شک همه ما ادم ها لحظاتی در زندگی دچار این خلسه های تب دار ، هذیان های بیمار گونه ، سردرگمی ها و سرخوردگی های مایوس کننده و در یک کلام دیوانگی  شده ایم .

 امین منصوری استاد دانشگاه های تهران می گوید کتابش حاصل فرو رفتن در احساس و فکر کردن، با دیگران بودن و نبودن و در کل حاصل زندگی اش است. داف و دیوانه کتابی ست همانند لیلی و مجنون ، خسرو و شیرین.daf&divaneh

بودی و باهم ساختیم

نیستی و نمی خواهم و نمی توانم

                            به تنهایی ویران کنم

ویران می شوم

چیزی، حسی ، فکری

                            درونم مور مور می شود

چیزی ، حسی ، فکری                        

انقدر توصیف نکردنی بوده که daf&divane            

            بشر چرت ترین کلمه را برایش برگزیده

دلتنگی

احمقانه ترین اسمی که

روی این حس و فکر من می توان گذاشت

من ازشما برای خواندن این کتاب پولی نمی خواهم ، هزینه این کتاب این است که همین حالا نفس عمیقی بکشی ، رو به اسمان کنی . همین حالا هر کسی را که درزندگی ات به تو بدی کرده از صمیم قلب ببخشی . می دانم که هزینه ی زیادی ست چرا که من خودم را گران می فروشم “

لینک دانلود ” کتاب داف و دیوانه ”

حجم : ۴:۳۱ mb

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)