آهای خلق جهان بدادم برسید! من در حل این معما مانده ام ! من سر از کار مردم دنیا در نمی آورم . این مردم چرا لجباز شده اند؟
فرق نمی کند می خواهد مردم ایران باشند یا مردم آمریکا باشند( گو اینکه خیلی ها می گویند آمریکایی ها از ایرانی ها یاد گرفته اند) می گویید چی ؟ مقصودم همین انتخابات اخیر آمریکاست .
همه ی نخبگان و سیاستمداران جهان بدترین حرف هار ا به ترامپ زدند حتا هم حزبی های او و برگزیدگان جمهوریخواهان از او امید بریدند و به کاندیدای دموکرات ها رای دادند. هنرپیشگان مشهور و آرتیست های نامدار هالیوود و غیره به او تف کردند و گفتند اگر او را ببینند خیلی دلشان می خواهد یک مشت بدهانش بکوبند و یک بادمجان پای چشمش بکارند؛ حتا سیاستمداران غرب که به سیاستمداری معروفند و با پنبه سرمی برند این بار رودربایستی را کنار گذاشتند و بدترین نسبت ها را به ترامپ دادند.
رولاند رئیس جمهور فرانسه گفت حالم از او بهم می خورد . اوباما رئیس جمهور آمریکا گفت او صلاحیت ریاست جمهوری ندارد . نخست وزیر انگلیس گفت حرف های او احمقانه است.
توجه کردید ؟ اینها را خدای ناکرده سیاستمداران جهان سوم از قبیل قذافی ، احمدی نژاد و ایدی یمین و.. نگفتند اینها را کهنه کاران دیپلماسی غرب گفتند ولی مردم به حرف آنها گوش نکردند و به ترامپ رای دادند!
حالا آرتیست ها و ورزشکاران و رقاص ها و غیره همه به کنار اشکال قضیه اینجاست که از فردا همین سیاستمداران که به او بدترین فحش ها و ناسزاها را داده اند باید با او دست بدهند به او تبریک بگویند ، خوشآمد بگویند ، مجیزش را بگویند و سبزیش را پاک کنند. آخر ناسلامتی او حالا اقای جهان و صاحب بزرگترین سرمایه است و بزرگترین نیروی نظامی جهان را یدک می کشد و نفس کش می طلبد.
خیلی دلم می خواهد اولاند وقتی دست ترامپ را می فشارد و به چشمانش نگاه می کند به او چه می گوید؟
من ضمن تسلیت به همه سیاستمداران بایت خیطی اخیرشان و ضایع شدنشان در پیشگاه جهانیان از خوانندگان می خواهم محض رضای خدا هپلی را راهنمایی کنند و به او بگویند نخبگان پرت و پلا می گویند یا ارزش ها و حرف های نخبگان برای مردم بی ارزش شده است ؟
۸ نوامبر ۲۰۱۶

برخی از اظهار نظرها برای ثبت در تاریخ :
بایدن: ترامپ بد نیست بلکه نادان است
اولاند: حالم از «افراط‌های» ترامپ بد می‌شود.«ترامپ شما را به عق زدن می اندازد.»
اوباما ترامپ را مناسب ریاست جمهوری ندانست.
دیوید کامرون: عقاید ترامپ درباره مسلمانان احمقانه است!
کاندولیزا رایس، «بس است! دونالد ترامپ نباید رئیس جمهور باشد. بهتر است کناره گیری کند.»
جب بوش فرماندار فلوریدا و رقیب انتخاباتی ترامپ در مراحل مقدماتی حزبی، در توئیتر نوشت: «به عنوان پدربزرگ دو دختر ارزشمند، هیچ پوزشی سخنان شرم آور ترامپ درباره زنان را توجیه نمی کند.»سناتور میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوریخواه در سنای آمریکا گفت این گونه اظهارات نفرت انگیز در هر شرایط و وضعیتی، غیرقابل قبول است. او ابراز امیدواری کرد که ترامپ مستقیما از زنانی که وی در نوار ویدیوئی اش به آن ها اشاره کرده عذرخواهی کند.
کوین مک کارتی رهبر اکثریت جمهوریخواه در مجلس نمایندگان نیز از ترامپ خواست عذرخواهی اش را بدون هیچ پیشوند و پسوندی کامل کند.
جیسون چافتز، نماینده ایالت یوتا در مجلس نمایندگان که رئیس کمیته نظارت این مجلس است، گفت «وجدانش اجازه نمی دهد که از آقای ترامپ برای احراز مقام ریاست جمهوری آمریکا حمایت کند.» او اظهارات ترامپ را «نفرت انگیز ترین و توهین آمیز ترین» جملاتی دانست که می توان متصور بود.
گری هربرت فرماندار ایالت یوتا نیز اظهارات ترامپ را «ورای توصیف هایی دانست که برای توهین به کار گرفته می شود.»
سفیر فرانسه در آمریکا در توئیتر خودش نوشته بود یک جهان در برابر چشمانم فروریخت ! یک سرگیجه ! پس از این انتخابات هرچیزی ممکن است .(بعداز انتخاب ترامپ این نوشته پاک شد)
کوین اسپیسی:ترامپ از شخصیت‌های بد داستانی هم بدتر است
دیوید مِیِر در وب‌گاه کورا»دونالد ترامپ از اختلالی رنج می‌برد که بر اساس دانسته‌های من، قبلا فقط یک بار به آن اشاره شده‌است. او از آفلونزا رنج می‌برد
فرانک والتر، وزیر خارجه آلمان، نیز در اشاره به دیدگاه ترامپ درباره مسلمان ها گفته است که ترامپ «واعظ تنفر است.»
لو جیوی» وزیر اقتصاد چین اخیرا در یک مصاحبه آقای ترامپ را یک «نوع غیرمنطقی» خطاب کرد.
اشتاین مایر (وزیر امور خارجه آلمان):تعریف ترامپ از امریکا به عنوان کشوری که توسط دشمنانش محاصره شده، عجیب و مضحک است.
جانسون (وزیر خارجه بریتانیا): با وجود کم شدن جرم و جنایت در لندن و نیویورک وحشت من از روبرو شدن با خود شخص ترامپ است.
مت گرونینگ، خالق این مجموعه تلویزیونی به روزنامه گاردین گفته است: “آن زمان در سال ۲۰۰۰ ما پیش‌بینی کردیم که ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا می‌شود، چون او مسخره‌ترین کسی بود که فکر می‌کردیم بتواند رئیس‌جمهور شود، الان هم این‍گونه است. ورای طنز است.”

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)