کنشگران داوطلب – کارگاه آموزشی طرح توانمندسازی و توان افزایی سازمان‌های مردم نهاد به مدت ۲ روز – ۲۶ و ۲۷ آبان – در شهرکرد برگزار شد. رییس اداره برنامه ریزی امور استانها و توانمندسازی سازمان‌های مردم نهاد وزارت کشور گفت: امسال ۴ هزار تشکل و سازمان مردم نهاد، آموزش‌های توانمند سازی و توان افزایی را فرا می گیرند.

saman-ngo

به گزارش ایسنا ، زهرا عابدینی در بیستمین کارگاه آموزشی طرح توانمندسازی و توان افزایی سازمانهای مردم نهاد چهارمحال وبختیاری گفت: این کارگاه آموزشی به عنوان یکی از برنامه‌های وزارت کشور برای توانمندسازی تشکل‌ها و سازمانهای مردمی است که تاکنون در ۱۱ استان کشور برگزار شده است.
وی همچنین افزود تاکنون دو هزار و هشتصد تشکل و سازمان مردم نهاد در این کارگاه آموزشی شرکت کرده اند و این طرح متمرکز به صورت مشترک در قالب ۵ دوره آموزشی درحال اجراست.
عابدینی با اشاره به نقش سازمان‌های مردم نهاد و تشکل‌های مردمی در کنار دولت افزود: این تشکل‌ها در کنار دولت برای پیشبرد اهداف توسعه اجتماعی و شناسایی آسیب‌های اجتماعی فعالیت می کنند.
عابدینی اظهار کرد: اینک آسیب‌های اجتماعی در کشور وضعیت قابل قبولی ندارد و تشکل‌های مردمی باید بیش از گذشته فعالیت داشته باشند.
وی به تقویت کارگروهی و جمعی در محل زندگی تاکید کرد و گفت: دولت وظیفه بسترسازی برای توسعه کمی و کیفی سازمانهای مردم نهاد دارد.
معاون سیاسی امنیتی استاندار چهارمحال وبختیاری نیز با اشاره به فعالیت ۵۰۰ تشکل مردمی و غیردولتی استان افزود: سازمان‌های مردم نهاد در انسجام بخشی اجتماعی و فرهنگی نقش مهم دارند.
خدابخش مرادی، مشارکت جویی و مشارکت طلبی را از ارکان مهم توسعه پایدار در حوزه‌های مختلف دانست و اظهار کرد: دولت و نظام به فعالیت و اثرگذاری این تشکل‌ها در حوزه‌های مختلف توجه و باور دارد.
مرادی گفت: دولت نمی تواند تمامی نیازهای جامعه را شناسایی کند و سازمانهای مردم نهاد در این خصوص نقش مهم و تاثیرگذاری دارند.
کارگاه آموزشی طرح توانمندسازی و توان افزایی سازمانهای مردم نهاد با حضور رییس مرکز رصد ملی وزارت کشور و معاون امور سازمانهای مردم نهاد مرکز اجتماعی و فرهنگی وزارت کشور به مدت ۲ روز در شهرکرد برگزار شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)