اعلامیه حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات)

درگذشت بانو توران میرهادى

درگذشت بانو توران میرهادى

باکمال تأسف از درگذشت یکى از فرهیخته‌ترین و خدمت‌گزارترین بانوان ایران‌زمین، بانو توران میرهادى، باخبر شدیم.

بانو توران میرهادى که او را به‌درستی مادر «ادبیات کودکان و نوجوانان» نامیده‌اند از آن دسته بانوان فرهیخته‌ای بود که با عشقى وصف‌ناپذیر در تمام طول عمر پربارش براى تعالى و پیشرفت امر آموزش‌وپرورش کودکان و نوجوانان بهروش‌های مدرن تلاش کرد و بیش از شصت سال در این زمینه فعالیت کرد.

ارزش فعالیت‌های این بانوى فرهیخته و خدمتگزار را امروز بیش از هرروز دیگرى می‌توان لمس کرد. امروز که خبرهاى ناگوارى از وضعیت اسف‌بار آموزش‌وپرورش کودکان و نوجوانان در مدارس ایران به گوش می‌رسد. امروز که روش‌های تعلیم و تربیتى واپس‌گرا و قرون‌وسطایی نظام جمهورى اسلامى چه ازلحاظ کمى و چه ازلحاظ کیفى با هیچ استاندارد مدرن جهانی همخوانى ندارد.

حزب مشروطه ایران (لیبرال دمکرات) ضمن عرض تسلیت به خانواده محترم، جامعه فرهنگى ایران و همچنین شاگردان و دوست داران بی‌شمار ایشان نام و یاد این بانوى فرهیخته را گرامى داشته و یقین دارد که بسیارى از شاگردان ایشان راه وی را دنبال خواهند کرد و به سهم خویش منشأ خدمات ارزنده‌ای به کودکان و نوجوانان ایران خواهند شد. از شاگردان چنان آموزگارى جز این نیز انتظارى نمی‌توان داشت.

روان بانو توران میرهادى شاد، یادش گرامى و چون او عاشقان کودکان و نوجوانان ایران‌زمین بسیار باد

پاینده ایران
زنده باد ملت ایران

حزب مشروطه ایران (لیبرال دموکرات)

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com