یک اعدام صحرایی در کردستان شکل گرفته و مسئولان حکومتی، «شیرینی کشتنش» را از خانواده ی فرد کشته شده گرفتند.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، یک سرباز کرد از اهالی شهرستان بوکان به نام «سید محی الدین حسینی» فرزند سید عبدالله توسط فرمانده پادگان روانسر در حین خدمت سربازی با شلیک اسلحه کشته شد.

یک منبع مطلع در این رابطه به ماف نیوز گفت: سید محی الدین از اهالی روستای کاریزه محمودآباد بوکان، طی روزهای اخیر با فرماتده ی خود بر سر مباحثی چون «نبرد سوریه، استقلال کردستان و واکنش احتمالی ایران» در یکی از جلسات صبجگاهی دچار مجادله شده و نهایتا پس از چند روز، با شلیک گلوله از سوی فرمانده پادگان شهرک روانسر جان خود را از دست داده است.

فرمانده ی مذکور به وی اعلام کرده بود مایل به ادامه ی بحث بوده و یک روز، به صورت خصوصی در این رابطه با هم‌ به بحث خواهند نشست.

به علت اخذ شیرینی کشته شدن همانند شیرینی اخذ شده از خانواده ی زندانیان سیاسی اعدام شده، برخی از فعالین مدنی، این نوع از کشتن افراد را اجرای حکم اعدام صحرایی مینامند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com