ماف نیوز: عمل جراحی «رمضان احمد کمال» زندانی سیاسی کرد در رجایی شهر بسیار موفقیت آمیز نبوده و نیاز مبرم به عمل جراحی دوباره دارد.

به گزارش مرکز دموکراسی و حقوق بشر کردستان، طبق اطلاع بهداری زندان رجایی شهر، عمل جراحی آرنج و پشت رمضان احمد کمال بسیار موفقیت آمیز نبوده است.

یک منبع مطلع در این رابطه به ماف نیوز گفت: پزشکین بهداری هشدار داده اند که در صورت عدم انجام یک عمل جراحی موفقیت آمیز، وضع عمومی وی بهبود نخواهد یافت و احتمال بریدن دست در پی عفونت برای او وجود دارد.

روز شنبه ۴ اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۵ خورشیدی، رمضان احمد کمال زندانی اعتصابی کرد از زندان رجایی‌شهر کرج به بیمارستان خمینی تهران منتقل شده و سپس به زندان بازگردانده شده بود. چند روز بعد در بیمارستان مورد عمل جراحی قرار گرفته و بعدا دوباره به زندان منتقل شد.

او که از روز یک‌شنبه ۲۹ فروردین‌ماه سال ۱۳۹۵ خورشیدی در اعتراض به بی‌توجهی به رسیدگی پزشکی از سوی مسئولین زندان اعتصاب غذا کرده بود، بعد از انتقال به بیمارستان‌ اعتصاب غذای خود را شکسته بود اما با وجود انجام عمل جراحی، هم اکنون وی در وضعیت وخیم جسمی به سر میبرد.

رمضان احمد کمال به خاطر عفونت مفاصل دست و درد و نارسایی در پا بشدت دچار مشکل جسمی شده و در اعتراض به عدم رسیدگی پزشکی بارها دست به اعتصاب غذای نامحدود زده بود.

او در بهار سال ۱۳۸۷ خورشیدی در یکی از روستاهای اطراف شهر ماکو از سوی نیروهای سپاه پاسداران زخمی، بازداشت و علی‌الرغم نیاز فوری بە مداوای پزشکی جهت بازجویی بە بازداشتگاه امنیتی سپاه منتقل شد.

این زندانی کرد از اهالی شهر کوبانی در منطقه ی کردنشین سوریه، در رابطه با «عضویت در یکی از احزاب کردی» مورد بازجویی قرار گرفته و ابتدا به اعدام محکوم و سپس حکمش به ده سال حبس تقلیل یافت.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com