رژیم و جبهه فرهنگی ازدواج

رژیم و جبهه فرهنگی ازدواج

رژیم و جبهه فرهنگی ازدواج

در صفحه اینستاگرام ام می چرخم ابتدا عکسی از اداره آموزش و پرورش تبریز می بینم که در آن در تبلیغی از کمیته امداد عکس دو کودک با لباس عروس و کت داماد دیده می شود و با یک تیتر بزرگ اشاره می کند کمک های شما باعث ازدواج و جهیزیه می شود.
این عکس و تیتر آن در اداره آموزش و پرورش ، یعنی اصلی ترین مرکز مربوط به کودکان عصبانی ام می کند ، باز هم در حال گشت زنی در فضای مجازی ام و به صفحه دوست خبرنگارم می رسم ، او توضیح می دهد که بر اساس آمار رسمی سازمان ثبت متاسفانه سالانه نزدیک به ۳۷۰ دخترزیر ۱۰ سال ازدواج می کنند در شرایطی رسمی و علنی .( و این نگرانی ام را بیشتر می کند چرا که در بسیاری از مناطق شرایط تهیه آمار به هیچ وجه امکان پذیر نیست).
با خواندن این خبرها در خود فرو می روم و درد می کشم و سعی می کنم لحظه ایی خود را همراه و همدرد این کودکان کنم.
حالا به خانواده هایی فکر می کنم که در فقر و نداری شکل می گیرد ، خانواده هایی که ازدواجشان بر این امید بوده که از فقر فرار کرده باشند ، به بچه های آنان هم فکر می کنم که احتمالا ادامه دهنده این چرخه معیوب خواهند بود.
به دختران زیر ۱۰ سال که آیا جای امروزشان درست است؟ و می دانم که این اتفاقات در محله های ثروتمند تهران یا شیراز اتفاق نمی افتد یا در خانواده هایی تحصیل کرده ، و من تمام وجودم فکر می شود به چرخه فقر، اعتیاد، عقب افتادگی فرهنگی و البته تبلیغات مذهبی حکومت و بیشتر منزجر می شوم از حکومتی که اینچنین سعی در نابودی مردمانش دارد…

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com