اسباب‌بازی‌ها، وسایل الکترونیک، خوردوها و … راه خودشان را برای پیوستن به اینترنت باز کرده‌اند، و هر روز شاهد این هستیم که کدام اشیا به اینترنت وصل شده است. در مقابل هم رشد تهدیدهای اینترنت چیزها یا همان IoT (Internet of Things)، به سرعت آن را به یکی از هدف‌های جدید حمله و هک قرار می‌دهد.

internet-of-things

دستگاه‌های اینترنت چیز‌ها، یکی از دستگاه‌های جدید اطراف ما هستند که به صورت مستقیم به شبکه وصل می‌شوند و IP می‌گیرند. و همین موضوع وصل شدن به اینترنت، آنها را به یکی از هدف‌های هکر‌ها تبدیل می‌کند. و همچنین تهدید‌هایی که متوجه لپ‌تاپ‌ها، تبلت‌ها و موبایل‌های هوشمند و … بود، می‌تواند متوجه اینترنت چیزها شود. برای نمونه اخیرا یک حمله DDoS گزارش شده که به خاطر استفاده از اینترنت چیزها با تنظیمات نا امن بوده است. بنابراین باید در استفاده از این وسایل هشیار باشیم.

در زیر چند مورد از روش‌های امنیتی اینترنت چیزها را برای استفاده کننده‌گان بر می شماریم :
ادامه مطلب…

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com