رضا تقی‌پور وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران به دلیل نقشی که در سانسور و کنترل اینترنت و همچنین کنترل مکالمات و ارتباط تلفنی شهروندان ایرانی داشته مرتکب نقض حقوق بشر شده است و باید پاسخگو باشد.

Untitled-2
رضا تقی‌پور در سال ۱۳۸۸ به عنوان وزیر پیشنهادی دولت دهم برای وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات از طرف محمود احمدی نژاد به مجلس شورای اسلامی معرفی شد و توانست رای اعتماد مجلس هشتم را با کسب اکثریت آراء به دست آورد.
وزیر پیشین ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال ۱۳۹۰ موتورهای جستوجوگر اینترنتی را ابزارهای جاسوسی بیگانگان معرفی کرد و در این باره به خبرگزاری مهر گفت: « در این که موتورهای جستجوی خارجی ابزارهای جاسوسی بیگانگان است شکی نیست و این را می‌توان به راحتی از آمارهایی که منتشر می‌کنند متوجه شد.»
اتحادیه اروپا طی تصمیم مورخ ۴ فروردین ۱۳۹۱، هفده مقام ایرانی از جمله رضا تقی پور را به دلیل نقشی که در نقض گسترده و شدید حقوق شهروندان ایرانی داشته‌اند، از ورود به کشورهای این اتحادیه محروم کرد. کلیه دارایی‌های این مقامات نیز در اروپا توقیف خواهد شد.
تقی‌پور همچنین در نوامبر ۲۰۱۲ به فهرست سران تحریم شده جمهوری اسلامی ایران از سوی دولت آمریکا به دلیل مسئولیت مستقیم در پارازیت‌اندازی در شبکه‌های ماهواره‌ای و مسدودسازی دسترسی شهروندان به اینترنت اضافه شد.
عدالت برای ایران: پرونده ناقض حقوق بشر: رضا تقی‌پور
کانال تلگرام عدالت برای ایران را دنبال کنید

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)