به گزارش بازداشت یکتا فهندژ سعدی شهروند شیرازی بهایی به اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

خانم فهندژ، شام‌گاه ۲۵ اسفندماه (۱۶ مارس) توسط ماموران اداره اطلاعات دستگیر و به بازداشت‌گاه این اداره در شیراز معروف به “پلاک ۱۰۰” منتقل شد. او پس از سه روز بازجویی به بند قرنطینه زندان “عادل‌آباد” این شهر منتقل شد و در ملاقات کابینی که روز ۵ فروردین با پدر و همسرش داشت، گفت که اتهام اقدام علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه نظام به او تفهیم شده است.

مونا فهندژ خواهر این شهروند بهایی در صفحه فیس بوک خود نوشت:

یکشنبه شب ۲۵ اسفند ماه گروهی از اطلاعات شیراز به منزل خواهرم ( یکتا فهندژ سعدی) در ساعت ۱۰شب برای بار دوم هجوم برده، پس از تفتیش منزل و جمع آوری کتب و لپ تاپ خواهرم را دستگیر کرده و ساعت ۱۱:۳۰ شب او را به بازداشتگاه پلاک ۱۰۰ انتقال داده اند . در صبح روز دوشنبه ۲۶ اسفند ماه همسرش به همراهی پدرم به بازداشتگاه مراجعه کرده او را ملاقات کردند.

یکتا فهندژ سغدی پس از دو ماه با وثیقه صد میلیون تومانی آزاد گردید.

وی در تاریخ ۲۷ خرداد ماه سال جاری در شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به قضاوت دکتر ساداتی محاکمه گردید ، طی حکم ابلاغی به ۵ سال حبس تعزیری محکوم شد.

یکتا فهندژ سعدی متولد سال ۱۳۶۳ اصفهان ، دانشجوی ترم هفتم رشته زبان و ادبیات انگلیسی به علت اعتقادات مذهبی از دانشگاه پیام نور مرکز شیراز اخراج شده بود. وی همچنین در بهمن ماه ۱۳۹۰ دستگیر شده مدت ۸۳ روز را در بازداشتگاه پلاک۱۰۰ واقع در خیابان سپاه شیراز سپری کرد و پس از صدور قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد. 4882

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com