به گزارش بازداشت به نقل از نه به زندان :

جلو دوربین برو بگو پشیمانم و توبه کن
این خواسته مامورین وزرات اطلاعات از علیرضا گلیپور زندانی سیاسی مبتلا به سرطان ریه است. وی که هفته پیش در بیمارستان خاتم الانبیا تهران زیر عمل جراحی بود٫در حالت ریکاوری و بیهوشی توسط نیروهای وزارت اطلاعات علیرغم اعتراض پزشک به زندان برگردانده شد .
مامور اطلاعاتی همراه وی در راه بازگشت از بیمارستان در حالیکه او نیمه بیهوش بوده ضربات سنگینی به سینه او وارد کرده است،این مامور همان فردیست که در هنگام دستگیری وی به منزل او امده و مقابل چشم مادر و خواهرش او را مورد ضرب وشتم و توهین قرار داده بود..
دو شب پیش هم ماموران امنیتی سپاه و اطلاعات در بازجویی های فشرده و توام با ضرب و شتم و فحاشى که تا نیمه های شب ادامه داشته خواهان گرفتن مصاحبه تلویزیونی و ابراز ندامت او بوده اند،میزان بازجویی و ضرب و شتم بحدی بود که وی را که در حال نقاهت بعد از عمل بسر میبرد روانه بهداری زندان میکند.ضربات وارده برسینه او که محل انجام عمل تومور سینه اخیر او بوده موجب وخامت بیشتر حال او شده است.
شکنجه ها و فشارهای وارده بر این زندانی سیاسی در حالیست که وی مبتلا به سرطان ریه بوده و پزشکی قانونی برای وی عدم تحمل کیفر صادر کرده است. اما با این وجود با بازجوییهای مداوم و ضرب و شتم توسط نیروهای وزرات اطلاعات روبروست.
علیرضا گلیپور در سال ۹۱ دستگیر و از آن زمان بعلت افشای مفاسد حکومتی و پروژه های مخفی ایران در زیر شدیدترین شکنجه ها و بازجویی بصورت ممنوع الملاقات و بلاتکلیف در سلولهای امنیتی نگهداری شده و بازجویی ها با محور فشار بر مصاحبه تلویزیونی ،ابراز ندامت وهمکاری حتی بعد از دادگاه او هم ادامه داشته و دارد.
وی پس از ۴ سال بلاتکلیفی در ۳۱ فروردین توسط صلواتی محاکمه و به سی و نه سال و نه ماه زندان و ۱۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.
حکم وی بر مبنای ماده ١٣۴ تجمیع جرایم به ١۵ سال تبدیل شد.4231

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)