به گزارش بازداشت به نقل از نه به زندان :

جلو دوربین برو بگو پشیمانم و توبه کن
این خواسته مامورین وزرات اطلاعات از علیرضا گلیپور زندانی سیاسی مبتلا به سرطان ریه است. وی که هفته پیش در بیمارستان خاتم الانبیا تهران زیر عمل جراحی بود٫در حالت ریکاوری و بیهوشی توسط نیروهای وزارت اطلاعات علیرغم اعتراض پزشک به زندان برگردانده شد .
مامور اطلاعاتي همراه وي در راه بازگشت از بيمارستان در حاليكه او نيمه بيهوش بوده ضربات سنگيني به سينه او وارد كرده است،اين مامور همان فرديست كه در هنگام دستگيري وی به منزل او امده و مقابل چشم مادر و خواهرش او را مورد ضرب وشتم و توهين قرار داده بود..
دو شب پيش هم ماموران امنیتی سپاه و اطلاعات در بازجویی های فشرده و توام با ضرب و شتم و فحاشى كه تا نيمه هاي شب ادامه داشته خواهان گرفتن مصاحبه تلويزيوني و ابراز ندامت او بوده اند،میزان بازجویی و ضرب و شتم بحدی بود که وی را كه در حال نقاهت بعد از عمل بسر ميبرد روانه بهداري زندان ميكند.ضربات وارده برسينه او كه محل انجام عمل تومور سينه اخير او بوده موجب وخامت بيشتر حال او شده است.
شکنجه ها و فشارهای وارده بر این زندانی سیاسی در حالیست که وی مبتلا به سرطان ریه بوده و پزشکی قانونی برای وی عدم تحمل کیفر صادر کرده است. اما با این وجود با بازجوییهای مداوم و ضرب و شتم توسط نیروهای وزرات اطلاعات روبروست.
علیرضا گلیپور در سال ۹۱ دستگیر و از آن زمان بعلت افشاي مفاسد حكومتي و پروژه هاي مخفي ایران در زير شديدترين شكنجه ها و بازجويي بصورت ممنوع الملاقات و بلاتکلیف در سلولهای امنیتی نگهداری شده و بازجويي ها با محور فشار بر مصاحبه تلويزيوني ،ابراز ندامت وهمكاري حتي بعد از دادگاه او هم ادامه داشته و دارد.
وی پس از ٤ سال بلاتکلیفی در ۳۱ فروردین توسط صلواتی محاکمه و به سی و نه سال و نه ماه زندان و ۱۷۴ ضربه شلاق محکوم شد.
حکم وی بر مبنای ماده ١٣٤ تجمیع جرایم به ١٥ سال تبدیل شد.4231

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)