خانواده احسان فتاحی، فعال مذهبی را بار دیگر از سوی نیروهای امنیتی تحت فشار قرار گرفتند.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، نیروهای امنیتی برای چندمین بار در طی سال جاری خانواده احسان فتاحی، فعال مذهبی را مورد تحدید و فشار دادند. نیروهای امنیتی تهدید کرده‌اند که در صورت عدم بازگشت این فعال مذهبی به کشور برادر شاغل او از کار برکنار خواهد شد.

لازم به ذکر است که پیش تر، مادر ۶۵ ساله ی احسان فتاحی از سوی ستاد خبری اطلاعات کرمانشاه به دادگستری احضار و مورد بازجویی قرار گرفت.

احسان فتاحی، فعال مذهبی که در پی تهدید نیروهای امنیتی در فروردین‌ماه ۱۳۹۴ ایران را ترک کرد، پیش تر اعلام کرده بود که به دنبال خروج وی از ایران، فشار نیروهای امنیتی بر خانواده وی تشدید شده است.

احسان فتاحی همچنین از بازداشت برادرش در ماه های گذشته به جهت بازجویی و کسب اطلاعات درباره وی خبر داد.

احسان فتاحی نویسنده کتاب‌های «قلم‌ها را نشکنید، بگذارید بنویسند»، «عائلە هدایت در توحید» و «محمد مهدی از دیدگاە اهل سنت» است. وی به دلیل فعالیت در حوزه حقوق جوامع اقلیت مذهب، بارها از سوی نهادهای امنیتی مورد آزار و اذیت جسمی و روانی قرار گرفتە و ١٧ ماە را در بازداشتگاە ادارە اطلاعات کرمانشاه بازداشت بوده است.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com