روز شنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۵، حسین غلامی آذر در پی وخامت حال جسمانی به بهداری زندان رجایی شهر منتقل و بار دیگر به سلول انفرادی بازگردانده شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز شنبه ۱۸ اردیبهشت‌ماه، حسین غلامی آذر به دلیل وخامت شرایط جسمی ناشی از اعتصاب غذای طولانی به بهداری زندان رجایی شهر منتقل گشته و سپس به سلول انفرادی بازگردانده شده است. این درحالی است که این روحانی دربند به دلیل مشکلات کلیوی نیازمند رسیدگی پزشکی بوده و با توجه به ادامه اعتصاب غذا در وضعیت هشدار دهنده ایی قرار دارد.

بنا به گزارش ۱۴ اردیبهشت تارنگار حقوق بشر در ایران، حسین غلامی آذر پیش‌تر نیز به بهداری زندان رجایی شهر منتقل و بدون درمان و رسیدگی پزشکی به سلول انفرادی بازگرداند شده بود.

این روحانی پس از اعزام از زندان اوین به رجایی شهر، به سلول انفرادی اندرزگاه ۱۰ منتقل‌شده و از حق تماس ملاقات با خانواده و ارتباط با سایر زندانیان محروم می‌باشد.

حسین غلامی آذر در سال ۹۲ به اتهامات «هتک حیثیت روحانیت» و «کلاه‌برداری» به سه سال حبس و پانصد و بیست و پنج میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد. این روحانی در پرونده دیگری به «نفوذ در مقامات دولتی»، «حمل سلاح» و «خیانت‌درامانت» متهم شده که دادگاه بررسی این اتهامات تاکنون برگزار نشده است.

پیش‌تر خبرگزاری سحام در گزارشی اعلام کرد که این روحانی دربند در اعتراض به «دروغ‌های مکرر مسئولین دادگاه ویژه روحانیت»، «عدم اعاده دادرسی علی‌رغم قول مساعد مسئولان»، «عدم رعایت اصل برائت»، «تفسیر دل‌بخواه قانون»، «آزار خانواده»، «تاراج اموال شخصی» و «به زندان انداختن همسر برخی زندانیان برای کسب اعترافات دروغ»، دست به اعتصاب غذای نامحدود زده است.

لازم به ذکر است که حسین غلامی آذر، چندی پیش، در اعتراض به بی‌عدالتی قوه قضائیه خود را در محل دادگاه ویژه روحانیت به آتش کشید و به بیمارستان طالقانی تهران منتقل شد. وی در تاریخ ۲۶ اسفندماه ۱۳۹۴ مجدداً به دلیل مصرف سه عدد قرص جهت خودکشی به بیمارستان لقمان منتقل گردید.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)