علیرضا گلی‌پور، زندانی امنیتی محبوس دربند هفت زندان اوین، از سوی مأموران وزارت اطلاعات، جهت انجام مصاحبه تلوزیونی و نوشتن ندامت نامه، بار دیگر مورد بازجویی و شکنجه قرار گرفت.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، روز سه شنیه ۲۴ فروردین ماه، مأموران وزارت اطلاعات طی بازجویی از علیرضا گلی‌پور، جهت انجام اعترافات تلویزیونی و نوشتن ندامت نامه او را فشار و شکنجه قرار داده‌اند. گفتنی است که دادگاه وی روز دوشنبه ۳۰ فروردین ماه برگزار خواهد شد.

این زندانی امنیتی طی چندماه گذشته چندین بار از سوی مأموران وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران مورد بازجویی و شکنجه قرار گرفته است. این در حالی است که وی چندی پیش مورد عمل جراحی قرارگرفته و بدون درمان کامل، به زندان اوین انتقال یافت.

این زندانی سیاسی از بیماری تومور در ریه و مشکلات قلبی رنج می‌برد و به همین دلیل مورد عمل جراحی قرارگرفته بود.

شایان‌ذکر است که علیرضا گلی‌پور طی سه سال گذشته به دلیل ممانعت مقامات امنیتی محروم از ملاقات با خانواده‌اش بوده است.

علیرضا گلی‌پور در مهرماه ۱۳۹۱ به دلیل «افشاگری» در مورد چند تن از مسئولین حکومتی توسط وزارت اطلاعات بازداشت شد. این زندانی امنیتی٬ بیش از یک سال از زمان حبس خود را دربند ۲۰۹زندان اوین گذرانده است که از این مدت ۸ ماه آن در انفرادی بوده است. اتهام وی جاسوسی به نفع اجانب و به‌طور مشخص کشور آمریکا عنوان‌شده است.

لازم به ذکر است که «افشاگری»های وی در مورد فسادهای افراد حکومتی مانند «وزیر اطلاعات» و «رئیس‌کل پلیس امنیت استان تهران» می‌باشد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)