روز دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵، بهزاد ذبیحی، شهروند بهایی ساکن ساری، به کلانتری احضار و برای رسیدگی به پرونده جدیدی مورد بازجویی قرار گرفت.

Untitled-3-765x510

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، بهزاد ذبیحی، شهروند بهایی که در طی پنج سال اخیر ۴ بار بازداشت و ۳ بار مغازه‌اش پلمپ گردیده است، با شکایت اداره برق هم اکنون با پرونده دیگری می باشذ.

لازم به ذکر است که صبح روز سه شنبه ۱۸ اسفندماه ۱۳۹۴، بهزاد ذبیحی ماهفروجکی، شهروند بهایی ساکن شهرستان ساری برای بار چهارمین بار در پنج سال اخیر بازداشت و پس از هفت روز به قید وثیقه ۹۰ میلیون تومانی از زندان اداره اطلاعات ساری آزاد شد،

هنگام بازداشت، اتهام بهزاد ذبیحی «تبلیغ علیه نظام» اعلام شد ولی در جلسه تفهیم اتهام، «تبلیغ علیه اسلام و قرآن» به‌عنوان اتهام او مطرح شد.

گفتنی است که مغازه‌ی بهزاد ذبیحی در تاریخ ۱۸ اسفند ۱۳۹۴ به‌صورت غیرقانونی پلمپ شد و علیرغم پیگیری این شهروند بهایی برای بازگشایی واحد صنفی، مغازه‌ی وی همچنان پلمپ است.

شایان‌ذکر است پیش‌تر نیز، در صبحگاه روز ۱۰ بهمن ماه ۸۹، ۶ تن از مأمورین اطلاعات ساری به مغازه و منزل بهزاد ذبیحی مراجعه و وسایل شخصی ایشان را ضبط و مغازه‌اش را پلمپ می‌کنند. وی همچنین بیست فروردین‌ماه سال ۹۰ به اتهام «تبلیغ علیه نظام» بازداشت‌شده بود و در روز یک شنبه ۴ اردیبهشت‌ماه پس از ۱۵ روز حبس انفرادی با وثیقه معادل ۱۰ میلیون تومان آزاد شد.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)