مشاور پيشين حسن روحاني در شورايعالي امنيت ملي با افزايش فشارهايي از سوي اطلاعات سپاه پاسداران بر وي و اطرافيانش ، از كشور خارج شد.

شاهين دادخواه در بهمن ماه سال گذشته و در آستانه انتخابات مجلس دهم به دليل آنچه كه حمايت معنوي و ارائه مشاوره فكري به برخي كانديداهاي اصلاخ طلب و هوادار خوانده ميشد ، به دفعات مورد بازپرسي قرار گرفته بود.
در همان زمان ماموران اطلاعات سپاه در شهر تبريز اقدام به جمع آوري كتاب وي با نام ” از شورايعالي امنيت ملي تا زندان اوين” كه در برگيرنده مجموعه مقالات و نوشته هاي از زندان اين مشاور پشين حسن روحاني در شورايعالي امنيت ملي ست، كرده بودند.
در بازپرسي هاي انجام شده كه در شعبه ٦ بازپرسي مقدسي توسط بازپرس ناصري صورت گرفت ، وي با اتهام اجتماع و تباني عليه نظام مواجهه ، و در روزهاي ابتدايي سال نو – ٩٥ – از كشور خارج گرديد.
اين عضو سابق تيم مذاكره كننده هسته اي ، هفتم إذر ماه سال گذشته با اتمام مدت محكوميت پنج ساله خود از زندان آزاد شده بود.
يك منبع آگاه كه نمي خواست نامش فاش شود، در همين رابطه و با اشاره به لغو برنامه سفر سيد حسين موسويان سخنگوي سابق تيم هسته اي در دولت اصلاحات به ايران گفته است : با هر گام رو به جلويي كه دولت تدبير و اميد در سياست خارجي برداشت ، فشارهاي تندروهاي فعال در اطلاعات سپاه بويژه پس از نتايج بدست آمده در انتخابات مجلس دهم و مجلس خبرگان رهبري بر دولت روحاني بر افزايش يافته است .
وي با بيان اين نكته كه آنها – تندرو ها – در تلاشند با حذف هواداران اعتدال و اصلاحات از اطراف رىيس جهمور قانوني ، هاشمي رفسنجاني و سيد محمد خاتمي زمينه را براي كسب و قبضه دولت آينده فراهم سازند ، گفت : براي اينكار از ماه ها قبل تيم هاي مختلفي فعال شده و همچنين پروسه جاسوس سازي و جاسوس بازي را كليد زده اند. و براي تخريب چهرهاي فعال برنامه هاي تلويزيوني را از نوع ” كيهانيسم شريعتمداري ” در دست توليد دارند.
اين منبع مطلع در پايان افزود :
بخشي از برنامه اعمال فشار بر دولت روحاني ،بسيار مشابه همان فشارهاي ست كه بر مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام، از طرف دولت وقت (محمود احمدی نژاد) اعمال ميشد و افرادي همچون «سیدحسین موسویان»، باقر اسدي -ديپلمات- سيروس ناصري-ديپلمات -سيد محمد حسين عادلي رئيس مل بانك مركزي ، عليرضا اكبري ، فاطمه ساغر چي ، رحمن قهرمانپور ، مهرداد سرجويي ، شاهين دادخواه قرباني شدند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)