به نقل از یک منبع آگاه، طی محاکمه ای که برای ۱۸ نفر از شاگردان استاد محمد علی طاهری در تاریخ ۱۸ بهمن ماه ۱۳۹۴ در شعبه ۱۰۶۰ دادگاه کیفری دو تهران به ریاست قاضی طه دهقانی به اتهام «اخلال در نظم عمومی» برگزار شد شد، خانم سارا ساعی یکی از این متهمان به یک سال حبس تعلیقی محکوم شدند. از حکم صادره برای سایر افراد هنوز اطلاعی در دسترس نیست.
10391655_1680244102255880_2280048276091622572_n-300x191

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، سیمین عیوض زاده، رضا ملک، هاشم زینالی، احسان خیبر، عادل عروجی، محسن حاصلی، محسن شجاع، خدیجه (لیلا) میرغفاری، اعظم نجفی، پروین سلیمانی، شرمین یمنی، سارا ساعی تعدادی از فعالینی هستند که در این دادگاه محاکمه شدند و رای دادگاه برای ایشان صادر شده است.
اغلب این فعالین مدنی روز سی ام آبان ماه بازداشت شدند، زنان بازداشت شده به زندان قرچک و مردان به زندان اوین منتقل شده بودند و پس از مدتی به قید کفالت یا وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده بودند.
یکی از حاضرین در دادگاه به هرانا گفت، یکی از وکلای مدافع در جریان دفاع از موکلان خود به همزمانی این محاکمات با سالگرد انقلاب ۵۷ و تجمعات مشابه اشاره کرد و بر لزوم برابری در مقابل قانون تاکید کرد، او گفت چطور عده ای به سفارت عربستان حمله می کنند و آنجا را غارت می کنند اما مورد مجازات قرار نمی گیرند در حالیکه متهمان امروز صرفا تجمعی مسالمت آمیز داشته اند.

لازم به ذکر است همزمان با برگزاری این دادرسی، عده ای پشت درب دادگاه در حمایت از این فعالین تجمع کرده بودند.

نظرات

نظر (به‌وسیله فیس‌بوک)

این یک مطلب قدیمی است و اکنون بایگانی شده است. ممکن است تصاویر این مطلب به دلیل قوانین مرتبط با کپی رایت حذف شده باشند. اگر فکر می‌کنید که تصاویر این مطلب ناقض کپی رایت نیست و می‌خواهید توسط زمانه بازیابی شوند، لطفاً به ما ایمیل بزنید. به آدرس: tribune@radiozamaneh.com